Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Marża - PAthfinder


Gość iNFECTED
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Orientuje się ktoś ile w sprzedaży mogą mieć marży na pathfinderze ?? , przydała by sie taka informacja do negocjacji podczas zakupu , i jak się ma marża na rocznik 2006 a jak na wyprzedaż 2005 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myśle że na modele które rzadziej się sprzedają tj drogie marża jest większa , a na takie np micry mniejsza ... , no ale najlepiej gdyby sie wypowiedział jakiś handlowiec z tej dziedziny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku Pathfindera ale jak kupowałem X-treila to sprzedawca byl na tyle szczery że pokazał mi fkture zakupu gdzie stało że za model Sport+ salon zaplacił 94.000 pln a sugerowana cena sprzedaży wynosiła 99.900 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pewnych żródeł wiem ile np marży na autach ma Toyota. Np. Rav-4 czy droższa Ave - 30-40 tys.zł :shock: A Toyki w tej chwili tak dobrze sie sprzedją, ze celowo dealerzy nie daja rabatów wogóle albo symbolicznie. Czyli jedym słowem KROJĄ RÓWNO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pewnych żródeł wiem ile np marży na autach ma Toyota. Np. Rav-4 czy droższa Ave - 30-40 tys.zł :shock: A Toyki w tej chwili tak dobrze sie sprzedją, ze celowo dealerzy nie daja rabatów wogóle albo symbolicznie. Czyli jedym słowem KROJĄ RÓWNO!

heheh jeden sprzedawca z poznania przyznal ze maja taki max %'cik do opuszczenia bo sie dogadali miedzy soba

 

w sumie po co maja cena walczyc, jak jest blisko a chce toyte a gdzie indziej ma po tyle samo to kupi u nich,,,i w zasadzie slusznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojej wiedzy z przed 2 lat, auta fakturuje TMP, a sprzedawca dostaje od nich prowizję. W całej Polsce ceny były takie same, a dywaniki czy alarm salon dokładał ew. ze swojej kieszeni. Temat przerobiłem dogłębnie. Nawet wpłaciłem na Avensisa, ale się wycofałem i wziąłem Accorda i-CTDi. Po 4 Toyotach nie żałuję. Teraz dokupuję Forestera. Z tej pick-upowej mizerii się wycofałem. Navalla wiadomo, Hilux słaby, L200 porażka. Nawet VAT mnie nie zachęcił.

 

FUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci FUX , że z Navarry jestem zadowolony. Ostatnio wrzuciłem na pakę ponad pół tony plus pies. Samochód nawet nie siadł. W kabinie 4 osoby.Spalanie na komputerze przy lekkiej nodze - 8,8 l/100 km.

Hamulce przy tym obciążeniu OK. Przyspieszenie tez OK.

 

Przebieg 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Powiem Ci FUX , że z Navarry jestem zadowolony. Ostatnio wrzuciłem na pakę ponad pół tony plus pies. Samochód nawet nie siadł. W kabinie 4 osoby.Spalanie na komputerze przy lekkiej nodze - 8,8 l/100 km.

Hamulce przy tym obciążeniu OK. Przyspieszenie tez OK.

 

Przebieg 10 tys.

Ja też jestem zadowolony, jak na razie. Zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
30-40 tys. złotych na pojedynczym aucie to może ma BMW, Mercedes, Audi itp. Ale na pewno nie Nissan. Tam są marże rzędu 5-8%. A wierzcie mi... wiem co mówię. :027: :D

 

Trochę się sprzeda akcesoriów i tak źle chyba nie wychodzi. :P

 

Do każdej Navary sprzeda się za parę albo paręnaście tysiaków, na których marża jest taka że tylko pozazdrościć .

 

Kupowałem śrubę do felgi 16 - cena w ASO 40 zł , made in USA :kosci:

made in Poland w rodzimym sklepie 5 zł :028: :mikolaj:

 

Nie twierdzę , że zarabia na tym tylko ASO . Większość zostaje w kieszeni Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marża na navarę/ navalę :D to ok 5% w zależności od obowiązujących promocji i też wiem co mówię a takie dywagacje ,że dealer przytula 30-40 tysięcy to można sobie darować . Co innego gdy mówimy o marży importera wtedy to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pewnych żródeł wiem ile np marży na autach ma Toyota. Np. Rav-4 czy droższa Ave - 30-40 tys.zł

Ta .....

Pomyśl :zdziw:

Ravka kosztuje ok 120-130 tyś

Avensis ok 85-110 tyś

Teraz policz ile procent jest prowizja :zdziw:

Prowizja Toyoty to ok 3 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość mdzalewscy
Niechcący wszedłem w posiadanie przelewów Nissan Odyssey. Za listopad zapłacili 414.000,00 PLN podatku dochodowego :one:

bzdury piszesz , słyszałeś że ktoś tam wszedł niechcący.......... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zważywszy że są na pewno na 19% liniówce daje ponad dwa miliony czystego zysku miesięcznie.Jednak ponieważ w listopadzie płaci się zaliczkę na podatek dochodowy na grudzień i ta zaliczka jest w wysokości podatku za listopad to zysk miesięczny wynosi ponad milion zł czyli cały czas dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...