Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przygaszanie radia przy odpalaniu


Gość durom

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Czy to normalne że przy przekręcaniu kluczykiem i odpalaniu auta wyłącza/przygasa radio samochodowe?

W jednej i drugiej Primerce tak miałem i zastanawiam się czy to aby normalne.

Może ktoś podpowie?

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też radio przygasa ale nie zawsze ... a czasem nawet na kilka sekund sie wyciszy - ale ja nie mam orginalnego radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jak najbardziej normalne zachowanie radioodbiornika. W kazdym nowszym aucie w instalacji samochodowej jest przewod ktory steruje radioodbiornikiem przy uruchomieniu auta tzn odlacza je na chwilke przy rozruchu. Tak samo dzieje sie z pozostalymi odbiornikami pradu (np.swiatla) a wszystko to w celu podania jak najwiekszego pradu na rozrusznik. Nie ma powodow do zmartwien... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak się robiło w zimie jak akumulator był padnięty, wtedy cały prąd szedł na uruchomienie silnika, teraz radio gra normalnie przy odpalaniu

 

[ Dodano: Pon 26 Lut, 2007 09:08 ]

to jest aby normalne też tak mam ,miałem i mieć bede :D
niestety nie zgdodzę się to nie jest normalne, świadczy jedynie że akumalator jest słaby, w moje p11 robiła się podobnie radio gasło, pow ymianie akumulatora jest w końcu normalnie, uruchamianie silknika nie wpływa już na radio,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...