Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wachacz górny


Gość marusza

Rekomendowane odpowiedzi

dokręcanie zalezy od radzju wahacza, jeśli masz z rucgomymi tulejami tzn są łożyskowane to możesz dokręcąc na podniesionym aucie a jeżeli nie to tak jak wyżej opisano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej konieczności.

 

a ja byłem sprawdzić zbierzności po wymianie górnych "skrzypków" i o dziwo zbierzność musiała być ustawiana...moim zdaniem lepiej sprawdzić....ale to moje zdanie.

pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy po wymianie górnego wachacza należy ustawiać zbieżność czy jest to nie konieczne

Trzeba - zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba - zdecydowanie.

 

no i się wyjaśniło :D

Teraz mam więcej czasu ;) to wyjaśnię dokładnie.

Stary wahacz wymieniasz z uwagi na zużycie, czyli zakładam że może mieć jakieś luzy. Wsadzasz nowy i luzów nie ma tak ? w związku z tym zmienia się kąt nachylenia koła itp.

Poza tym nawet teoretycznie idealna wymiana nowy na nowy może spowodowac że powstaną jakieś różnice, mechanik słabiej/mocniej dokręci dokręci jak auto jest w górze (podnośnik) albo jak jest w dole itp itd. Całość grzebania generalnie prowadzi do tego że układ wymaga regulacji. Zrobienie zbieżności w Kato kosztuje 50 zł, a koszty nie zrobienia... to nadmierne zużycie opon, powstaja naprężenia i wszystko się może sypać. Łożyska, przeguby, wahacze itp itd.

Umówmy się, że każde nawet najmniejsze grzebanie w zawieszeniu wymaga ponownego ustawienia zbieżności. OK ?

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniałem tuleje górnego wahacza na tzw. pływające (95zł). Stare byly tak zapieczone, że od walenia młotem jeszcze dziś mnie łapa nawala, ale warto było cichusieńko. Więc tera na ustawienie zbieżności.

Zastanawia mnie tylko, czy jeżeli poprzednio było dobrze i zaczęło stukać czyli zrobiły sie luzy to mogła się pogorszyć zbieżność, po założeniu nowych tulejek powinno powrócić do stanu pierwotnego ustawienia.

Tak czy inaczej pojade sprawdzić tą zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...