Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] demontaż/montaż fotela kierowcy


Gość albert_eb

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

proszę o pomoc wszystkich którzy byli zmuszeni do wyjęcia fotela kierowcy w P12, nie wiem jak się do tego zabrać a co gorsze nie wiem czy odłączenie kostki od poduszek nie spowoduje jakiejś usterki, może powinienem to zrobić w jakiś określony sposób np: po uprzednim odłączeniu klemy akumulatora?? proszę o rady

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie oczywiście poinformowano mnie że po odłączeniu kostki kontrolka poduszek zacznie sygnalizować usterkę i że zapraszają do siebie to oni zdemontują fotel za ok 200 pln, zastanawiałem się czy to prawda czy tylko próbują mnie skasować na parę zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Przed demontażem fotela musisz odłączyć akumulator i odczekać chwilkę (ponieważ po odpięciu przewodu od poduszek na 100% system SRS złapie błąd i będziesz musiał pojechać do ASO lub jakiegoś magiga który skasuje ci błąd z komputera samochodu) potem zdejmujesz zaślepki przykrywające śruby (schodzą dość ciężko - są tam o ile pamiętam jakieś zatrzaski i trzeba to dobrze podważyć) a następie je odkręcasz - potem przechylasz fotel i odpinasz kostkę od siedzenia (Airbag oraz czujnik zapiętych pasów) - montaż w przeciwnej kolejności.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

WItam.

... potem zdejmujesz zaślepki przykrywające śruby (schodzą dość ciężko - są tam o ile pamiętam jakieś zatrzaski i trzeba to dobrze podważyć)

 

Czesc,

Czy masz na mysli sruby mocujace fotel do podlogi, czy sruby ktore znajduja sie przy plozach po ktorych fotel jezdzi przy regulacji odleglosci ?

 

pzdrw

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...