Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Halogeny przeciwmgielne czy soczewkowe


Gość Tomek:)

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad założeniem halogenów, ale nie wiem jeszcze jakie wybrać. pewnie okrągłe bo takie najłatwiej zamontować w zderzaku ale jakie ?

Halogeny dalekosiężne odpadają bo powinno się je stosować tylko razem ze światłami drogowymi, inaczej stosowane mogą oślepiać. A ja potrzebuje coś razem ze światłami mijania. Więc Halogeny przeciwmgłowe albo Halogeny soczewkowe. Co doradzacie ?

W poprzednim autku miałem przeciwmgielne, a jak świecą soczewkowe ?

Od czasy do czasy zdarza mi się jeździć nocą mniej uczęszczanymi drogami i potrzebuje czegoś co poprawi widoczność zwłaszcza jezdni (dziury i inne niespodzianki ). Dobrze żeby podczas mgły i śniegu także poprawiały widoczność ( czy soczewkowe pomagają ? ).

Więc może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami.

Tomek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad założeniem halogenów, ale nie wiem jeszcze jakie wybrać. pewnie okrągłe bo takie najłatwiej zamontować w zderzaku ale jakie ?

Halogeny dalekosiężne odpadają bo powinno się je stosować tylko razem ze światłami drogowymi, inaczej stosowane mogą oślepiać. A ja potrzebuje coś razem ze światłami mijania. Więc Halogeny przeciwmgłowe albo Halogeny soczewkowe. Co doradzacie ?

W poprzednim autku miałem przeciwmgielne, a jak świecą soczewkowe ?

Od czasy do czasy zdarza mi się jeździć nocą mniej uczęszczanymi drogami i potrzebuje czegoś co poprawi widoczność zwłaszcza jezdni (dziury i inne niespodzianki ). Dobrze żeby podczas mgły i śniegu także poprawiały widoczność ( czy soczewkowe pomagają ? ).

Więc może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami.

Tomek:)

 

Halogenów przeciwmg. (zgodnie z prawem o ruchu drogowym) nie powinno się używać przy normalnej przejrzystości powietrza. Wyjątkiem jest chyba kręta droga w lesie. Z reguły oświetlają pobocze i fragment jezdni z lewej strony auta. Ja bym sugerował zakup przeciwmgłowych a do mijania dokupił po prostu dobre żarówki np. PHILIPS Nightguide 3-in-1 (uwaga: są dwa rodzaje w zależności czy lampy są zwierciadlane czy soczewkowe) lub Philips GT150 Power2night. Ewentualnie wymieniłbym też na lepsze żarówki w drogowych. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks ruchu drogowego znam więc dziękuje za ostrzeżenie.

Interesuje mnie różnica w praktyce ( charakterystyka świecenia )pomiędzy przeciwmgielnymi a soczewkowymo.

Czy ktoś ma, wie i może mi pomóc ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Wtam

Szukam żółtych (selektywnych) żarówek do przeciwmgielnych świateł Almera N16 żarówki chyba hb4 albo hb3. Wyczytałem że są lepsze od białych :) no i  + za lans ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...