Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy mam alarm?


Gość pantomimasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pantomimasz

Jak rozpoznac czy w aucie jest alarm, w ktorym nie ma czujnikow ruchu wewnatrz? Miga mi jakas dioda na desce rozdzielczej, a niemcy raczej nie montuja diod dla zmylenia, ze jest alarm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Nie wiem czy mam alrm czy nie. Jak to można sprawdzić ? Na szybie jest naklejka NATS co wskazywałoby na alarm firmowy nissana. Próbowałem go uruchomić na wiele sposobów np. otwierając drzwi z kluczyka, zamykając samochód z pasażerem w środku, z otwarta szybą też. Bez skutku. Syrena jest bo którejś nocy na parkingu jak powiedział stróż syrena w moim samochodzie nie dawała mu spać (niezły stróż).

 

Mam Primerę P12 kombi z 2002. Samochód był sprowadzony

 

Jak macie jakieś pomysły to proszę o pomoc zawsze to lepsze samopoczucie wiedząc że ma się alarm w samochodzie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

do systemu NATS alarm może się wliczać ale nie musi. Czyli niezawsze gdy jest NATS, jest też alarm. Żeby sprawdzić czy alarm istnieje należy zostawić otwarte jedne drzwi i trzymać ręką czujnik otwarcia tych drzwi, tak aby system myślał że sa zamknięte. Trzymając ten czujnik w położeniu "zamknięte" należy zamknąć auto z pilota. Poczekac tak Ponad jedna minutę i zwolnic trzymany czujnik, tak jakby drzwi które do tej poryu niby były zamknięte , nagle się otworzyły. Alaram powinien zadziałac oczywiście jeśli jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja byłem kiedys w salonie i mi pan powiedział ze jezeli nie ma w bagazniku czarnej skrzyneczki to znaczy ze nie ma alarmu a jezeli jest to znaczy jest alarm. Ta skrzynka ma sie znajdowac w lewym rogu bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pantomimasz

Ale tak na wierzchu niby, jak zmieniarka? Cos chyba nie za bardzo sie ten pan orientowal co to jest alarm! Zreszta moj ojciec mial w samochodach alarm zawsze i nigdy nie mial zwiazanej z tym skrzynki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

Makaron pisał chyba o p12, w jednym watku pomieszaliście 2 różne auta i się ludzie gubią.

 

Gdzie miał centralkę od alarmu, jeśli nigdy nie było żadnej skrzyneczki?

przykładowo w p11.144 jest po lewej stronie pod kierownicą.

Zresztą możesz ściągnąc serwis manual do p12 i przejrzeć dział "elektryka" - bedzie wiadomo co wskazuje na istnienie alarmu.

Poza tym możesz użyć dekodera VIN na rosyjskiej stronie i się wyświetli lista wyposażenia Twojego egzemplarza.

Ale jeśli mówisz że alarm nie włącza się po otwarciu drzwi kluczykiem lub symulacji otwarcia zaryglowanych drzwi, to znaczy że go nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pantomimasz

Zalozylem juz alarm - dioda pod szyba to NATS, ktory rzeczywiscie nie byl alarmem. Wszystko co bylo do zalozenia od alarmu, bylo zakladane pod kierownica z lewej strony na wysokosci sprzegla i pod maska. Zalozyli mi tez kabelek do samodzielnego rozlaczenia alarmu, jezeli zgubilbym pilota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NATS (Nissan AntiThieft System) to Immobliser (od którego jest wymieniona wcześniej migająca kontrolka) i w zależności do modelu np. ryglowanie drzwi bez możliwości otwarcia po wytłuczeniu szyby. Z tego co ja wiem, NATS nie ma opcji alarmu bo alarmy montowane w nissanach to centralki innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym możesz użyć dekodera VIN na rosyjskiej stronie i się wyświetli lista wyposażenia Twojego egzemplarza.

 

Dołączę się: użyłem dekodera i na oko to powinien być ten wpis:

ANTH2-KEYLESS ENTRY+ (W/ALARM FROM0799- )

 

Oznacza że mam alarm czy nie ?

 

Dzięki i pozdrawiam

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

wydaje MNIE ;) się że tak :)

czy masz na słupkach środkowych, nad górnym kotwiczeniem pasa bezpieczeństwa, wytłoczenia z krateczkami na przód i tył kabiny? i czy masz przycisk pomiędzy fotelami z narysowanym przekreślonym czujnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka :roll: . Mam w ręku prospekt Nissana od P11 i jest niby alarm w opcji. Dziwne bo u mnie w almerze z salonu, alarm nie był fabryczny :idea:

 

 

Z tego co się orientuję, to producenci samochodów często podzlecają montaż alarmów innym firmom i oferują je jako "fabryczne". Dlatego pewnie mogą być to urządzenia niekoniecznie opatrzone logo Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

no, podobnie jak np łożyska czy wiązki elektryczne.

Po to są wyspecjalizowani kooperanci: niższa cena wytworzenia danej części.

 

Producentem układu NATS, immobilizera i alarmu jest przykładowo, w p11.144 firma SIEMENS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje MNIE ;) się że tak :)

czy masz na słupkach środkowych, nad górnym kotwiczeniem pasa bezpieczeństwa, wytłoczenia z krateczkami na przód i tył kabiny? i czy masz przycisk pomiędzy fotelami z narysowanym przekreślonym czujnikiem?

Wytłoczeń na słupkach brak :( są tylko głośniki (tak wyglądają) jest natomiast takie wytłoczenie z krateczką o wymiarach jakieś 10x15mm pomiędzy radiem a kierownicą.

Jest natomiast pomiędzy fotelami przycisk z narysowanym przekreślonym samochodzikiem.

 

Robiłem próbę z drzwiami: trzymając czujnik zamknięcia srzwi zamknąłem drzwi pilotem i za poł minuty puściłem ów czujnik i nic. nic się nie stało.

 

czy jeszcze coś można sprawdzić, żeby ostatecznie określić czy mam alarm czy nie ?

Bo jak nie to po prostu pojadę do ASO, oni chyba powinni wiedzieć :)

 

Dzięki i pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

krateczka koło radia to czujnik od klimy

przycisk z przekreślonym samochodzikiem oznacza wyłącznik czujników wewnętrznych i występuje z teog co wiem, tylko w autach z alarmem.

Czy te niby głosniki znajdują się na słupkach B, przy pasach bezpieczeństwa, blisko głowy kierowcy i pasażera z przodu?

Spróbuj jeszcze zmaknąć z pilota, a po 2 - 3 minutach otworzyć auto kluczykiem. Pół minuty może być zbyt krótkim czasem na uzbrojenie się alarmu, u mnie chyba po minucie się uzbraja tak na oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

wypowiem sie na ten temat do bylem swiecie przekonany ze w aucie alarmu niema

ale raz sprawdzalem drugi kluczyk po wumianie obudowy i mialem otwarta klape bagaznika.

jak zablokowalem dzwi a potem trzasnalem klapa to sie wlaczyl alarm, JAKIE BYLO MOJE ZDZIWIENIE HAHAH

ale co dziwne pare dni potem zrobilem to samo ale alarm sie nie wlaczyl...

sprawdze jeszcze raz i napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie syreny nie ma - wyje klakson. No i poczekac trzeba co najmniej minute na uzbrojenie (jesli nie wiecej)

 

Pozdrawiam,

--

Woro_woro

WP11.144 sr20de LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...