Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

po zmianie oleju później gaśnie kontrolka oleju...?


Ladapis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

miałem podobnie-walczyłem z filtrami ,normalnie jaja,zalałem mineralny castrola (15W40) i wszystko wróciło do normy -wcześniej texaco 10W40,zrobiłem ponad 7 tys.,wymiana ponownie na castrola w mineralu i jest oki,oleju nie ubywa,silnik pracuje normalnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiecie co zauważyłem?? W moim trzecim autem z kolei (N13 na E13S - benzyna, Passat na 2E - benzyna i sunny na CD20 - diesel) po wymianie oleju ( nie żałowałem - mobil, castrol a ostatnio się wkurzyłem i Orlenowski półsyntetyk) później mi gasła kontrolka oleju... tak sobie skojarzyłem, że za każdym razem wymieniałem filtry na japoński (nie JC ale takie śmieszna niebieskie - niby droższe i lepsze)... teraz jak będę wymieniał olej to wymienię i filtr na jakiegoś filtrona, zobaczymy co to da... nastąpi to za około 3000 km czyli powiedzmy dwa, trzy tygodnie :D, wtedy napiszę co się działo...

Czekajcie cierpliwie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmienialem olej na castrola highmileage to zmienilem filtr na mann'a i tez kontrolka zaczela pozniej gasnac ... dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wsi te niebieskie są tańsze!!!nawet od filtronów,poza tym naprawdę wypróbowałem swego czasu różne filtry i na końcu zmieniłem olej po prostu silnik dostał już swoje i tyle ,problem jednak jest taki co jest lepsze dla silnika -lub gorsze ,czy to że lampka gaśnie później a oleju jakaś tam ilość ubywa ,czy zalanie go mineralnym?a może tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia i nie ma się co ze***wać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tę to zauważyłem.

Wczesniej miałem zalany silnik Mobilem 10W40 i filtr filtrona, Ostatnio zalałem Castrol 10W40 i taki niebieski filtr JC i włąsnie kontrolka dłużej sie pali na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja już dwukrotnie wymieniałem olej i czegoś takiego w swoim dieslu N14 niezaobserwowałem aż do wymiany czujnika ciśnienia oleju który przepuszczał olej. Zakupiłem takowy w w sklepie JapanCars za ok 20 zl zamontowałem i po tym faktycznie lampka sygnalizacyjna ciśnienia oleju gaśnie jakieś 3 może 4 sekundy po odpaleniu auta. A przypominam z oryginalnym było wręcz natychmiast. Filtru i oleju używam tego samego. Czyli filtr jakiś również z JapanCars za kilka zyli oleju Valvoline 10W40 (zalecam - niesamowity olej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość boris.blank

A ja kupiłem filtr Filtrona i jest niebieski ! 1:1 taki sam jak ten z JC !??

W każdym razie kontrolka gasnie po 3-ech sekundach a nie po 6-ciu.

Olej leję od 40tyś ten sam GM 10W40.

Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy Filtronem a JC ale zewnętrznie są identyczne - nawet na Filtronie jest napis - made for Filtron...dziwne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...