Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana gałki zminay biegów Almera 2002


Gość maciej99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj kupiłem almere 2,2 Di 2002 rok i chciałbym ja troche upiekszyć :). Chciałem sie dowiedzieć jak sie ściaga gałke zmiany biegów (nie chciał bym nic ukręcić) i czy każda inna bedzie pasować czy musi być jakaś specyficzna. Z góry dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Nissan to na klej wkleja, cięzko to zdjąć. Juz była dyskusja na ten temat i rozwiązaniem jest ablo przecięcie gałki albo upitolenie dźwigni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 100NXsie musiałem swoją odkręcić kluczem chydraulicznym takim zaciskajacym się. Gałka była na gwincie, ale dodatkowo wklejona. Z odpowiednim sprzętem chwila roboty. Gałke musisz kupic albo przykręcana na malutkie ampule albo wklejaną. Pamiętaj,że otwór w gałce musi być ciut większy od pręta na który będziesz ją zakładał. Przy okazji możesz sobie ten pręt lekko skrócić będzie ładniej się prezentowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W N16 musisz rozciac ta gabke i ja zdjac. Ukaze Ci sie taka duza główka jak od nakretki jakies.Nastepnie mocno sie zapierasz i odkrecasz ja duzym kluczem.Uwazaj tylko zeby dzwigni nie upier....:) prawdopodobnie kazda nowa gałka bedzie pasowac bo zazwyczaj sa one skrecane na 3 malutie srubki do dzwigni. Ja mam troche dosc juz nowej gałki bo caly czas mi sie odkrecaja te srubki i musze albo nowe srubki albo nowa galke kupic. Jak juz Ci padnie gwint albo to gdzie wsadzasz ampula to galki nieda sie juz dobrze dokrecic i lata jak tralala :D

Mam nadzieje ze pomoglem .

Pozdrawiam

 

Ps. korzystaj z opcji szukaj bo juz byl temat z zamiana gałek w N16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...