Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Blaszki na klockach ham.


Gość Piotr676
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rozebrałem hamulce i stwierdziłem,że blaszki miedzy klockami a zaciskami sa całe pordzewiłe (prawie się rozleciały).Wyrzuciłem je,ale nie wiem czy dobrze zrobiłem.

Czy one są naprawdę potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

nie, producent samochodu wkłada je jako balast :D

oczywiście że na coś są potrzebne, koszt nowych to kilkadziesiąt złotych w serwisie, tez musiałem je zmienic ostatnio przy wymianie tylnych klocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje się że są potrzebna do tego żeby klocki nie tarabaniły podczas jazdy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie przy wymianie klocków też w/w blaszki rozleciały mi się w rękach. Poprostu je wyrzuciłem po radzie mechanika, że nie są aż tak ważnym elementem i że można bez nich jeździć. Narazie wszystko ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj artykuł w Auyo Świecie Nr 33 z 14 sierpnia pt."Ważniejsze niż silnik"na stronie 44,a sam zdecydujesz.Jak byś nie mógł dorwać czasopisma wejdź na stronę -auto świat -archiwalne numery itd.A tak poza konkursem jak coś jest,albo było,to uważam że ktoś po to właśnie zamontował,że stanowi malutki element jakiejś całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

JA odkryłem istnienie tych blaszek przy zmianie klocków u mechanika. Chłopaczek majstrował mi przy klockach i ze zdziwieniem stwierdziłem że na starych klockach już wyjętych jest jakaś blaszka.(tylko z jednej strony niestety)

Jak spytałem mechanika co to i czy nie powinno być jednak w samochodzie stwierdził że nie wie, że było z jednej strony tylko i na pewno to nie potrzebne. Kontrolnie schowałem do bagażnika no ale niestety mam tylko jedną. Widocznie pierwsza zniknęła w podobnych okolicznościach przy przy poprzedniej zmianie klocków jeszcze jak samochód nie był mój :D

Może gdzieś da się tylko jedną blaszke znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się klocek kończy to blaszka trze o tarczę i wiesz, że zbliża się wymiana :)

 

 

TO CHIBA NIE O TE BLASZKI BIEGA :D:D:D BO TE O KTÓRYCH PISZEMY NIE MAJĄ STYCZNOŚCI Z TARCZĄ :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się klocek kończy to blaszka trze o tarczę i wiesz, że zbliża się wymiana :)

 

 

TO CHIBA NIE O TE BLASZKI BIEGA :D:D:D BO TE O KTÓRYCH PISZEMY NIE MAJĄ STYCZNOŚCI Z TARCZĄ :shock: :shock: :shock:

Dobrze piszesz, jakby tarło już o te blaszki to by chyba tłoczek wypadł z zacisku, klocki mają "podstawę" metalową to ona iskrzy a nie te blaszki, blaszki są do eliminowania rezonansów (piszczenia itp.). Nie wyobrażam sobie jak można dopuścić do takiego stanu, że iskry lecą z klocków, zabijecie się kiedyś. Stan klocków można zobaczyć bez zdejmowania koła, jak macie alufelgi to widać gołym okiem albo jak rzeba dolać płynu bo kontrolka świeci to koniecznie trzeba zajrzeć co z klockami. Jak już iskry lecą to tarcze też dostały w d*pę i wypadałoby wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...