Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pukanie przy ruszaniu


Gość Ice

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dziwny obiaw u siebie, jak chamuje silnikiem w momencie puszczenia gazu słychać takie gluche pukniecie. To samo dzieje sie jak dodam gazu. Puka z lewej strony i nie mam pojecia co to moze być. Nie ma poza tym zadnych innych obiawów, nie szarpie kierownica nic nie klekocze, nie szarpie przy zmianie biegów. A i pukanie jest nie zawsze. Przy przejezdzaniu przez garby tez nie puka. Co to może być przegub wewnętrzny czy poduszka pod silnikiem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P11 miałem tak i okazało się, że są to łozyska zwrotnicy. Pod takim kapturkiem gumowym, dobrze widoczne po odkręceniu koła. mozesz sprawdzić sam po podniesieniu auta i poszarpaniu za zwrotnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy któraś z poduszek pod silnikiem nie jest zerwana.

Wówczas silnik może się przemieszczać podczas dużych naprężeń i uderzać w jakiś element komory silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało sie ze poleciala ta tuleja na wachaczu u góry. Wali niemiłosiernie. NIe wiecie ile moze kosztować wymiania i jakie kupić.

Dziwne jest to ze nie puka na duzych dziurach, tylko na małych nierównościach i jak zabujam samochodem trzymając za błotnik. JAk nacisne to jest cisza a jak podnosze to wali :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam można wymienić tuleje ale trzeba wymienić wszystkie 4 bo jak poleciała jedna to zaraz poleci reszte,ale osobiście proponuje wymienić cały wachacz koszt to około 160-200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się właśnie zaczęła odzywać ta tuleja. Normalka, jak to w primerach.

Zamierzam wymieniać wyłącznie cały wahacz (firmy Febi - poniżej 150 PLN).

I takie rozwiązanie jest chyba najlepsze.

Poszukaj w archiwum - temat poruszany dziesiątki razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawym górnym wahaczu wymieniałem 2 larta temu same tuleje na gumowe (70zł - 4szt) i do tej pory jest OK. Niwedawno przyszła pora na lewy wahacz i wymieniałem już na pływające koszt 95 zł.

Żebym wcześniej wiedział, że można kupic pływające :oops:

Aha nałóż tam duuuużo smaru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...