Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pilnie potrzebny elektryk znajacy sie na rzeczy...


Gość zeusik

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie - najlepiej w okolicach katowic - rzecz dzieje sie tak: jade sobie 2 dni temu i nagle wszystko wariuje i auto gasnie - najpierw w radiu mi glos zdechł... po zobaczeniu do silnika zauwazylem przy plusie akumulatora kabelek idacy chyba do kokpitu z +12V - on był luznawy - zrobilem. Akumulator cały był rozładowany. Zapalilem na popych i dojechalem do domku ale autko siadalo juz powoli bo akuma byl 0 V. Moje pytanie brzmi czy to wina spiecia gdzies? czy akumulatora? czy alternatora - ale dioda sie nieswieci po zapaleniu silnika...wiec ładowanie chyba ejst.. moze za male? nie wiem co robic bo dzis znowu tak sie stalo - 4 dni po calonocnym ladowaniu akumy.. Pomocy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ładowanie i będzie wszystko jasne. Jeżeli nie masz miernika to podjedź do gości do "Akumy" na Br.Mieroszewskich - koło "silmy" chłopaki zmierzą ci za free ładowanko. Jeśli to alternator to chłopaki z "Auto-Elektro-Części" Br. Mieroszewskich A4 - na "łąkach koło BP" go naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki koszt takiego cuda? ja juz kupowalem nowy alternator 1,5 roku temu? a co do naprawy to ile moze ona wyniesc i dzieki chłopaki za szybką reakcje!!!

Jest jeden knefel - dojechalem d odomu i zapala teraz od reki.. co jest grane? a kontrolka sie nieswieci i sie nieswieciła... wiec jest ładowanie? a jak nie ma bo alternator padł - to co podladowalo akume ze teraz odpala???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden knefel - dojechalem d odomu i zapala teraz od reki.. co jest grane? a kontrolka sie nieswieci i sie nieswieciła... wiec jest ładowanie? a jak nie ma bo alternator padł - to co podladowalo akume ze teraz odpala???

 

Z tego co piszesz wynika,ze prawdopodobnie pękł mostek w akumulatorze i raz łączy a raz nie.Podjedż do elektr. sam. i sprawdż akumulator pod obciążeniem.Sam miałem taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli padł akumulator to ładowania tez nie bedzie? czy bedzie male? od czego to zalezy? bo jak mi mierzyli na wlqaczonych swiatłąch to wyszło ze alternator nei łąduje jak trzeba - ale musi cos ladowac bo potem juz odpalal akumulator sie jakos naladoeal troszke... oj wiec pojad ena sprawdzenie akumy.. chyba ze to alternator...?

dzis po nocy stania odpailil normalnie i jeszcze nim jezdze - wiec mam nadzieje ze mi nie zrobi dzis numeru... a jak sprawdzic akume na to pekniecie?

 

[ Dodano: Sro 06 Wrz, 2006 ]

inny problem - przy jezdzie spada mi kabel od swiecy na 2 cylindrze (wyskakuje) - dzis 3 razy stawalem i go nasadzalem na swiece bo wariował i pali lna 3 gasy - brak mocy od razu poznac - czym to jest spowodowane ze wyskakuje?

 

[ Dodano: Pią 08 Wrz, 2006 ]

rety.. samo sie naprawilo.... akuma bdb i alternator łąduje.. co to mogło byc... kabelki poluzowane??? kurka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...