Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jakie wybrać klocki do P11.144?


malin_f1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie kupić klocki do primery P11.144 tarcze 280mm jeszcze orginalne przebieg 44 tys

 

LUCAS GDB3168 - 115pln

WOKING C11062AW - 85PLN

NISSIMBO C11062 - 110PLN

BOSCH 0986424490 - 135PLN

FERODO FDB1096 - 160PLN

KASHIYAMA 120PLN

 

Zdecydowanie mają nie pylić i być miększe od kashiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jama kashi w N15 twarde jak skór*** zrobiłem na nich 20tys hamuje mocno zeszła może 1/3 klocka albo może i to nie... no i przy hamowaniu ze 160 do zera poszedł dym prawdopodobnie z tarcz... myślę o ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przebiegu 44kkm oryginalne klocki powinny być jeszcze dobre:), ja pierwszy raz wymieniałem przy 90kkm i wrzuciłem lucasy na przód (oryginalnie nissan też stosuje lucasy), a tył jest jeszcze w bdb stanie, ale mam już kupione ferodo. Tylko sprawdź czy będą pasowały bo mi w sklepie dali niby kilocki do p11 144 TD lucasa (były za 120zł) ale okazało się że nie pasują i wymienili mi na takie same tylko że za 160zł (i te pasowały :shock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki jeszcze są ale przed zimą trzeba wszystkie hamulce poprzecztyszczac nasmarowac plyn wymienic itd a z przodu damy nowe klocki odrazu :) teraz szukam czegos koniecznie w spreyu zeby na tloczek pod gumkę prysnac bo bedzie to 3x bardziej skuteczne niz smarowanie pastą ATE ale nic takiego specjalnie dedykowanego nie moge znalezc co prawda jeszcze do IC nie dzwonilem :) moze mistrz CORNHOLIO78 :D coś podpowie a przy okazji jakie masz tarcze z przodu w 2,0 ? bo ja mierzyłem i w 1,6 mam 280mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

:shock: co to za nabijanie z wujka cornholio :shock:

 

Maliniaku jeden :lol: smaruj pastą jak Bóg nakazał a nie szprejami jakimiś chcesz psikać [-X

 

w 2.0 benzynowej oryginalne klocki miałem z napisami Ate. W dodatku klocki od wszystkich innych p11.144 nie pasują, trzeba kupować specjalny model klocków - nawet jest to zaznaczone w service manualu. 2 lata temu miałem sobie wymienić, zamówiłem w hurtowni wg katalogu i zonk - inne :evil: Dobrze że nie jestem nerwowy tylko kupiłem z sieci JC bo akurat JC takie klocki wówczas posiadało jako jedyna hurtownia z mi znanych. Średnica tarcz to... nie pamiętam nawet, chyba taka sama dla wszystkich jest z tą różnica że klocki maja rózne kształty. sprawdź sobie w service manualu, dział "brakes" jakżeś taki ciekawski :P

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio sprzedawca polecił klocki firmy AKEBONO nie wiem czy to dobre czy nie ale nabyłem. Jeszce leża w bagażniku.

Tak na marginesie zapłaciłem w Wawie za nie 85 złotych a kashiyamy były chyba po 75 złotych.

Szczerze mówiąc ceny wydają mi się dosyć niskie.

Może coś wiecie o tych AKEBONO bo jeszczcze nie założyłem a jestem ciekawy co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
kashiamy

 

Ja mam te klocki w 100NX'ie i tak za***iście piszczą jak sa zimne, że już cholera mnie bierze.

 

:shock: moje nigdy nie zapiszczały. Tarcze mam oryginalne i nic nie było motane. Molziwe że w Twojej konfiguracji piszczą, jakie masz tarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
po prostu akurat te klocki z akurat tymi tarczami kiepsko wpsółpracują

 

Też tak uważam. Możliwe, że niedługo kupię klocki Ferodo Premier i zobaczę jaki wtedy będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna miałem klocki Ferodo FDB 1096, ni ewiem jakie były tarcze ale przez cały czas po założeniu ferodo był pisk przy chamowaniu. Zauważyłem po odgłosie tarcia klocka o tarczę że Ferodo sa miękkimi klockami. Kilka dni temu wymieniłem na tarcze i klocki LUCAS i jak do tej pory cichutko i mam nadzieje żę już tak zostanie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam P11 ale cd zestawu nipparts to powiem tak - skutecznośc super ale niestety piszczą. Nie jest to upierdliwe jak w poldkach ale niemniej występuje. Następne włoże Lucas i zobaczę co się stanie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sobote wymieniłem tarcze i klocki, kupiłem lukasa bo rg. też były lukasa tyle tylko że był jeszcze jeden napis,,nissan'' są ciche i działają elegncko nic nie zapiszczało ani nie chuczało najlepiej kupić klocki ego samego producenta co i tarcze wtedy na pewno będzie cisza(tak mi sie wydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...