Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Bluebird] 2.0 D 1990 brak świateł


Gość xnatas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Brak tylnych świateł mijania. STOPy, kierunki, przeciwmgielne i wszystkie przednie działają. Wszystkie bezpieczniki sprawne, po wyjęciu bezpieczników i przekręceniu wyłącznika pojawia się napięcie na gniazdach bezp. od tylnych świateł. Proszę o sugestie, gdzie jeszcze szukać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak tylnych świateł mijania.

niespotkałem zadnego auta coby miał takie światła ;):D to tak dla żartu

a teraz na serio

przestały działć same ,czy coś dłubałeś przy aucie :?: może gdzies jakiś kabelek ciachło albo masa sie urwała :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!!

natychamiast odezwi się do mnie ja też mam Bluebirda 2.0D i jestem założycielem klubu tego auta - strona to http://bluebirdclub.w.interia.pl a mail stefino@interia.pl lub też Gadu gadu 6723575 serdecznie zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijania, hehe, zapędziłem się. Nic nie dłubałem, jechałem w nocy, za mną koleś i zadzwonił że światła zgasły. Po kolei sprawdziłem bezpieczniki w środku i żarówki, nie wiem czy jakieś od świateł są pod maską, ale na wszeli wypadek też sprawdziłem. Zdjąłem osłonę z lewej stony , tam gdzie jest "Time control unit" i jest tam parę innych "pudełek", bez schematu wolę nie zaglądać. Do elektryka pojechałem, a on "japońca nie naprawię".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz tylne swiatla dwu-zarnikowe to moze jeden z nich sie spalil... Mialem cos podobnego i wlasnie tu tkwil problem. W jednej zarowce bylo widac przerwany zarnik, lecz w drogiej wygladalo wszystko ok a okazala sie tez zepsuta... Koszt niewielki a i napeno w trasie sie przydadza jezeli to nie to...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie koledze zaczynam powoli pomagac w uruchomieniu jego BB. Co do swiatel to sie nie zgodze poniewaz w modelu T72 wszystkie sa polaczone razem przez bezpieczniki numer 5 i 6 od dolu liczac od lewej. Niedlugo beda schematy obiecuje tylko tego dzidowskiego czasu brak gdyby tak doba trwala tydzien:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich po przydługiej nieobecności. Częściowo coś porobiłem, tzn działają już szyby (oprócz kierowcy), ze względu na spalony moduł czasowy kierunki musiałem zrobić osobno na innym przekaźniku - działają, światła zrobił kolega, podobno przewód sie poluzował, ale pozycyjne i stopy już są. Szlag trafił centralkę od alarmu i centralnego - kupiłem nową - centralny jest. Nadal nie pali z kluczyka (rozrusznik sprawny, aku naładowany), ale jak nagrzeję świece żarowe i druga osoba odłączy przewód od akumulatora do świec, pali na dotyk, z dołączonym przewodem po nagrzaniu tylko pyka rozrusznik (efekt jak rozładowany akumulator). Jest jeszcze parę innych drobnych problemów, jednak bez schematu to łażenie po omacku, już 5tyg szukam , na dodatek kupić moduł czasowy to coś co graniczy z cudem ( każdy 'spec" od bluebirda na pytanie o TIME CONTROL UNIT wytrzeszcza oczy i rozkłada ręce, owszem on ma wachacze, drążki, ale panie, to musi komputer jaki czy co? a gdzie to jest, nie, nie , ja nie mam:-).

Pozdrawiam wszystkich.

ps serdeczne dzięki dla oberixx , człowiek zaangażowany i bardzo pomocny, prawie tak, jakby to Jemu autko odmówiło współpracy. I cierpliwy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...