Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Auto Świat Nr 37 używane Primera 96-02


velociraptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w AŚ dostępnym od dzisiaj za 1,90zł znajdziecie artykuł o naszych samochodach.

Przewertowałem go z rana - wygląda na duzo bardziej rzetelnie napisany niż ten w Motorze, swoją droga na ten mail, który wysłaliśmy ze sprostowaniami nikt z redakcji Motoru nie raczył odpowiedziec.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie coś mądrze napisanego :D

*

 Obecnie firmy potrafią opracować całkowicie nowy model nawet w 1,5 roku. To oczywiście zasługa superkomputerów, ale też wymóg ograniczania kosztów, pogoni za modą itp. Efekt? To klienci stają się kierowcami testowymi, a nawet markowym modelom najwyższych klas co rusz zdarzają się akcje serwisowe. Co to wszystko ma wspólnego z Primerą P11, która debiutowała w 1996 roku? Tyle, że prace nad nią rozpoczęto w... 1991 roku! Z Japonii przybyła do Europy specjalna grupa inżynierów badająca tutejsze zwyczaje i upodobania kierowców, drogi oraz pojazdy konkurencji. Gotowe prototypy wyjechały na ulice na 2 lata przed oficjalnym debiutem. Cierpliwie podróżowały nie tylko po torach testowych, lecz także po drogach Finlandii, w Arizonie, po górskich serpentynach Francji i niemieckich autostradach. Nissan osiągnął efekt w dzisiejszych czasach niemal nierealny - auto było fantastycznie przygotowane i okazało się bardzo mało zawodne. Typowe usterki nawet dziś, po 10 latach od debiutu, policzyć można na palcach jednej ręki.

 

* żródło: Auto Świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem go z rana - wygląda na duzo bardziej rzetelnie napisany niż ten w Motorze,

Sławek

Był gdzies na forum wlepiony ten z Motoru?

bo przeoczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktos zeskanować ten artykuł i dać na forum?

Reaguję dosyć gwałtownie na takie prośby - gazetka kosztuje w kiosku ruchu 1,90 zł

 

Dodano: Pon 11 Wrz, 2006 14:54

Był gdzies na forum wlepiony ten z Motoru?

bo przeoczyłem

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...highlight=motor

Nie wiem czy linki działają - jak Ci bardzo zależy mogę na spot przynieść mój egzemplarz.

Ale się przypomnij.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tam wszędzie były fajne drogi, a w Polsce zawieszenie po 100-130kkm papa, chodź np w GB amortyzatory i pozostałe elementy zawieszenia się po takim przebiegu wymienia bo tak wszyscy robią i już, nieważne, że jeszcze da się pojeździć tak rok, dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tam wszędzie były fajne drogi, a w Polsce zawieszenie po 100-130kkm papa, chodź np w GB amortyzatory i pozostałe elementy zawieszenia się po takim przebiegu wymienia bo tak wszyscy robią i już, nieważne, że jeszcze da się pojeździć tak rok, dwa.

Nie zapomnę jak rozmawiałem z ludźmi z Litwy w Borkach dialog (w tłumaczeniu) wyglądał mniej więcej tak

ja: w swojej primerze wymieniałem jak na razie dwa razy wahacze górne

oni: wahacze ? co to jest ?

 

nastepuje gwałtowne machanie rękami, w końcu kładziemy się pod primerą i pokazuję paluchem

ja: to

oni: nie wiedziałem, ze to się psuje.

 

Potem się zgadaliśmy, że drogi u nich są o niebo lepsze niz u nas :(

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na polskich drogach wszystko w zawieszeniu sie psuje nawet to co powinno wytrzymac duzo duzo wieksze przebiegi :sad:

 

ale do rzeczy w tym numerze jest rowniez prezetacja nissana Qashqai(11 strona) tylko nie napisalic jaki samochod on zastapi w kazdym badz razie chwala go w kilku kwestiach oczywiscie sa rowniez malutkie minusy. Dostepny ma byc w salonach na przelomie marca i lutego cena wersji podstawowej ma nie przekraczac 70 tys. zl :D wiec jeszcze nie jest tak zle mi osobiscie bardzo podoba sie to auto z zewnacz oraz w srodku martwia mnie tylko slabe silniki njmocniejszy 2.0 140 KM a auto potezne przynajmniej na zdjeciu :D

 

[ Dodano: Sro 13 Wrz, 2006 12:23 ]

wkleje artykul dla tych kturym daleko do kiosku :D a koniecznie chca przeczytac nie jest jednak zeskanowany tylko zdjecia sa robione na cyfrowce ale da sie przeczytac

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...26be1440bc.html (2 pierwsze strony artykulu)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...12b6922081.html (1 strona)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...b7c3904275.html (2strona)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...42f0c7b8a8.html (3 i 4 strona)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...05bdbee828.html (3 strona)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...d40ce2c24c.html (4 strona)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...baad7447ef.html (quashquai sorry za plame po dzemie :D )

 

lepiej sie nie dalo sa troche odblaski

 

[ Dodano: Czw 14 Wrz, 2006 09:41 ]

musze jeszcze zapytac sie w zwiazku z tym artykulem drecza mnie 2 sprawy:

 

1 w artykule napisali "...prawdziwym bialym krukiem jest lakier zmieniajacy barwe kameleon ale takich egzeplarzy sprzedano w polsce zaledwie kilka..."

czy ktos cos o tym wie to jest prawda :?:

 

2 w tabeli sa przedstawione 3 silniki 1.6

 

a)GA16DE - 66KW, 90KM, 135Nm 0-100km/h - 11,7s

b)GA16DE - 73KW, 100KM, 136Nm 0-100km/h - 12s

c)QG16DE - 78KW, 106KM, 140Nm 0-100km/h - 12s

 

 

moje pytanie jest takie dlaczego najslabszy silnik ma najlepsze przyspieszenie przeciez to ta sama buda a 16KM wiecej to nic :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[ Dodano: Czw 14 Wrz, 2006 09:41 ]

musze jeszcze zapytac sie w zwiazku z tym artykulem drecza mnie 2 sprawy:

 

1 w artykule napisali "...prawdziwym bialym krukiem jest lakier zmieniajacy barwe kameleon ale takich egzeplarzy sprzedano w polsce zaledwie kilka..."

czy ktos cos o tym wie to jest prawda :?:

 

Cześć,

 

Ten lakier to może niebieski kolor który wpada w zielony w zależności od kąta patrzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

mozliwe, chociaż to raczej perła. W prospekcie primery z 2000 roku nie znalazłem żadnego kameleona, musiał byc realizowany na specjalne zamówienie i pewnie jeżdżą pojedyncze egzemplarze tak pomalowane :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Ja szybko poleciałem do kiosku po przeczytaniu postu i dostałem numer. Sprzedawca się mnie pyta: - co, kupujemy autko?. A ja mu że: - już kupiłem i chcę zobaczyć co o nim piszą. A ten do mnie zaczyna chwalić P11, że nie zawodna i wogóle. Poczułem się dumnym właścicielem P11 :grin: A jak przeczytałem ten artykuł to się dopiero poczułem.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szybko poleciałem do kiosku po przeczytaniu postu i dostałem numer. Sprzedawca się mnie pyta: - co, kupujemy autko?. A ja mu że: - już kupiłem i chcę zobaczyć co o nim piszą. A ten do mnie zaczyna chwalić P11, że nie zawodna i wogóle. Poczułem się dumnym właścicielem P11 :grin: A jak przeczytałem ten artykuł to się dopiero poczułem.... :razz:

 

a ja się dowiedziałem w tym tygodniu :evil: pobiegłem i już nigdzie nie dostałem :evil: :evil: A jestem szczęśliwym (oby!!!) posiadaczem od dokładnie 2 tygodni. Ale mam u kumpla już kserówki do odebrania :-))) a dziś się dowiedziałem, że jest u nas taki punky RUCH-u w którym mają w sprzedaży zwroty z poprzedniego tygodnia :!: Jutro lecę :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kameleon, ale był bardzo drogi i samochodów z takim lakierem wypuścili niewiele.

Było dokładnie 10 tys złotych droższy od odpowiednika ze zwykłym lakierem. A co do ilości, to z tego co wiem w Polsce sprzedano raptem 4 sztuki tych aut. Jedną z nich nabył Marek Kondrat. To był okres jego fascynacji Nissanami po Ekstradycji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktos wie ile kosztowaloby przemalowanie auta na kameleon oczywiscie nie bede tego robil :grin: ale jak czasem ogladam tuningowane furki to zastanawiem sie ile oni wlozyli w to kasy :D

 

chce sie dowiedziec koszt lakieru no i ile kosztuje kakierowanie auta :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

z tego co wiem oryginalny harlequin kosztuje kilka tys zł + malowanie, nakłada się póltorej warstwy.

Tańszy jest flip flop, nie wiem jaka jest dokładan róznica w fekecie ale na niego tez się mówi kameleon i jest dużo tańszy.

Można też wymieszać ze sobą kilka pereł i też będzie fajny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktos wie ile kosztowaloby przemalowanie auta na kameleon

Droga zabawa.Za zrobienie czegoś takiego profesjonalnie(w porządnym zakładzie,nie w stodole)znaczy karoseria + środek itp. będzie ok. 10 tyś zł. 8) pytałem się kiedyś :)

Nie dość,że lakier drogi to jeszcze,lakiernik musi znać temat......ale to już inna bajka.

Wiadomo można taniej ,ale......................

 

POZDRO

 

PS.prima w kameleonie :arrow: super :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...