Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SZUMIACY TYL W 100 -NX-ie


Gość BENY_NISSAN_NX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BENY_NISSAN_NX

witam mam problem wymienilem lozyska a raczej lozyska z piastami.. bo niestety nie da sie w NX-ie wymnienic samych lozysk no i po wymianie szumi mi dalej przy jezdzie i nie wiem czy to wina opon czy wymienionych lozysk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,najpierw opony do kontroli,w NX-ie jest dość słabe wyciszenie tyłu,więc to one mogą Ci szumieć.

Hm,niepotrzebnie łozyska wymieniłeś... Z doświadczenia wiem,że w NX 91-93 wytrzymują 250-300,a w po liftingu i po 160 trzeba wymienić któreś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim N15 też się zasanawiam nad wymianą łożyska z tyłu bo coś szumi ale nie zawsze i to właśnie mnie zastanawia dzisiaj rozebrałem hamulce z tyłu zaciski trochę trzymały no i może to tego wina nie wiem jutro przetestuję. Trochę bym się zdziwił gdybym wymienił łożysko za 400 zeta i by nadal była lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymieniałeś na nowe czy używki :?: Zamień opony a najlepiej jak by Ci się udało przełożyć od kogoś na chwilke jakieś wąskie 13", bo one prawie nie szumią. Co do piasty to jeśli jest padnięta to możesz podnieść auto na podnośniku do góry i jak będziesz kręcił kołem z dość dużą prędkością (oczywiście taką jaką uda Ci sie uzyskać ręką) to powinny też szumieć lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak na łożysko to raczej dziwny objaw, bo łożysko jak szumi to szumi a nie zaczyna po pewnym dystansie. Może poprostu zmienia się nawierzchnia po której jedziesz i jest głośniej w aucia a tył jest słabo wyciszony i Ci doskwiera to. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test to nie zależy napewno od nawierzchni ale zauważyłem ze auto obciążone bardziej szumi szybciej ale nie ma co tu bić pianę jutro testy i zobaczę....

Wiem jedno hamulec nie bym do końca OK bo trzymał po przeczyszczeniu zacisków we wszystkich kolach okazalo się też że w jwdnym kole jeden klocek sie wysypał chyba jakiś wybarkowany był bo podzielił sie dodam że to oryginał NISSAN z ASO-ale to już inna bajka. THX za podpowiedzi... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BENY_NISSAN_NX

tak wymienilem lozyska z piastami na nowe wynioslo mnie to 600 zl coz japoniec. wiec czesci tez drogie i dalje szumi moze jak napisal kolega wyzej ze niestety w NX jest slabe wyciszenie?? hmmm nie wiem..i co zrobic? ale dodam ze nie mam stalowek tylko alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to czy masz stalowe felgi czy alu, bo one nie wpływają na głośność toczenia, lecz to jakie masz opony a dokładniej ich rzeźbe. Jakiej firmy i gdzie kupiłeś te łożyska, bo 300 za nowe to dość tanio i obawiam się,że nie będą najlepszej jakości. Tylko nie mów,że kupiłeś w JC, bo podobno mają najgorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BENY_NISSAN_NX

w sklepie .. z czesciami japonskimi wolali 250 zl... ale tam nie kupywalem... wolalem kupic. drozsze.. za 1 dalem dokladnie 340 zl... znaczy piasty + lozyska bo niestety samych lozysk nie wymieni sie;/ i trzeba kupic razem z piastami.. hmmm chyba glownie powodem szumu u mnie sa oponki.. cos mi sie zdaje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm chyba glownie powodem szumu u mnie sa oponki

M.in dlatego miałem calutkie autko wyciszone. Maska przednia od spodu, drzwi przednie, tylne boczki caluteńkie, calutki bagażnik z kolumnami i tylna klapa. Dzięki temu miałem cichutko w aucie i mogłem się delektowac muzyczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm chyba glownie powodem szumu u mnie sa oponki

M.in dlatego miałem calutkie autko wyciszone. Maska przednia od spodu, drzwi przednie, tylne boczki caluteńkie, calutki bagażnik z kolumnami i tylna klapa. Dzięki temu miałem cichutko w aucie i mogłem się delektowac muzyczką.

 

A ja odwrotnie ;)

Wywaliłem wszystko ze środka, do gołej blachy, siedzenia z tyłu też chętnie lubie zostawić w domu. Jest głośno, ale podoba mi się ten dźwięk. Słychać wtedy więcej rzeczy, np pracę układu wydechowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłem na Spalarnie się pościgać to razem z Gościem wywalaliśmy całe środki ze wszystkimi plastikami. Czarek ze swojej setki wywalał nawet fotel pasażera pomimo, że go przywoził :) A tak na miasto to wole mieć cały środek, bo lubie delektowac się ciszą i grającą muzyką. Właśnie powoli przymierzam się do odkładania na kolejne auto tylko do powściekania się, więc może być strasznie głośne a napewno będzie cale puste z wiadomych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba to była wina hamulców bo po czyszczeniu zacisków i wymnianie klocków zdecydowanie ciszej :D Uff nie bedzie wydatku...... :D:D:D

Tak z ciekawości byłem dzisiaj w salonie Nissana w LUBLINIE za łożysko tylne z piastą zawołał 968,74 zł już te 74 gr to by sobie podarował myślałem że mu w twarz śmiechem parsknę :D

POWALIŁO ich JC coś ok 390, a jakieś made in Japan ok 450, a Koyo 390 na allegro - do Almery N15 oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BENY_NISSAN_NX

no to jak zrobic zeby wyciszyc..? zebt podczas jazdy nie slyszal tego szumu z tylnych kol

 

[ Dodano: Czw 14 Wrz, 2006 19:11 ]

no to jak wyciszyc co zrobic? zeby nie bylo slychac tego szumu? gdzie zamontowac wyciszenia i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić maty bitumiczne takie jak stosowane do car audio nakładane na gorąco za pomocą opalarki, zdjąć całą tapicerke z tyłu auta, kanape, boczki tylne, oraz boczki w drzwiach i wszystko wykleić na gorąco kładąc mate na blache a na drzwiach i tylnych boczkach dodatkowo na blache pod samymi plastikami. Zobaczysz, że będzie bardzo duża różnica tylko dobrze wygłusz bagażnik wraz z kolumnami i przy okazji oceń ich stan czy nie są skorodowane, bo od razu mógłbyś je naprawić. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...