Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Problem ze wspomaganiem i jazdą na benzynie.


Gość maddrajwer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maddrajwer

W moim nieszczęściu znów coś się dzieje. A mianowicie tak jak by nawalało wspomaganie, o tyle dziwnie że skokowo. Wygląda to tak że przy skręcaniu kół ( na postoju i w czasie jazdy, niezależnie od obrotów) występuje jakby opór (trzeba aż oburącz kręcić) ok 5 do 10 stopni, po których pokonaniu robi się lżej na kolejne 10 stopni i znów opór. Jak by skokowo układ kierowniczy chodził. Patrzałem pod maskę czy pasek się nie ślizga na pompie wspomagania i nie wygląda na to. Zjawisko to występuje zarówno przy skręcaniu jak i przy prostowaniu kół.

 

Druga sprawa to głośna praca i btrak mocy na benzynie. Na LPG jest cacy. Na benku muli okrótnie. Czy mogłem zapowietrzyć wtryski przy zdejmowaniu głowicy (listwa była odpięta). Dodam że silnik pracuje na wszystkich cylindrach.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim nieszczęściu znów coś się dzieje. A mianowicie tak jak by nawalało wspomaganie, o tyle dziwnie że skokowo. Wygląda to tak że przy skręcaniu kół ( na postoju i w czasie jazdy, niezależnie od obrotów) występuje jakby opór (trzeba aż oburącz kręcić) ok 5 do 10 stopni, po których pokonaniu robi się lżej na kolejne 10 stopni i znów opór. Jak by skokowo układ kierowniczy chodził. Patrzałem pod maskę czy pasek się nie ślizga na pompie wspomagania i nie wygląda na to. Zjawisko to występuje zarówno przy skręcaniu jak i przy prostowaniu kół.

 

 

Może to krzyżak na kolumnie kierownicy - wtedy gdy uszkodzi się któreś z jego rolek kierownica staje się jak by kwadratowa ( stawia opór by po przekroczeniu pewnego położenia pracować prawidłowo a potem znowu opór) jeśli to jest to, to koszt takiego łożyska to około 80zł+ wymiana.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się to samemu zrobić czy konieczny jest specjalistyczny warsztat ?? Paweł w którym miejscu są te rolki ??[/quot

Krzyżak znajduje się od stronykomory silnika, dokładniej mówiąc na kolumnie kierownicy i zreguły jest zabudowany. Tak było w moim poprzednim samochodzie- Safrane.

Proponuje odwiedzenie warsztatu sporo przy tym zabawy potrzebna mała prasa balansowa, no i wypada upewnić się że to napewno to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Gość rafik11

Witam!!!

Jestem nowym użytkownikiem forum bo niedawno nabyłem p12 2002 1,8 benzyna.

Odnośnie tematu wspomagania.

Po zdecydowaniu się na P12 wyczytałem że problemy ze wspomaganiem są typową usterką.

Nie pamiętam gdzie to było ale w jakimś artykule czasopisma motoryzacyjnego.

Napisane było że kolumny nie da się naprawić jest nierozbieralna i w serwisie jedynie za kilka tys. PLN. Moim zdaniem to bzdura bo serwis wymienił by najchętniej wszystko w całości nie wysilając się nadto.

Dobry mechanik też potrafi nierozbieralne według serwisu naprawić.

Przykład:

końcówki wahaczy przednich w serwisie wymiana całych wahaczy a mechanik zrobił to o wiele taniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jestem nowym użytkownikiem forum bo niedawno nabyłem p12 2002 1,8 benzyna.

Odnośnie tematu wspomagania.

Po zdecydowaniu się na P12 wyczytałem że problemy ze wspomaganiem są typową usterką.

Nie pamiętam gdzie to było ale w jakimś artykule czasopisma motoryzacyjnego.

Napisane było że kolumny nie da się naprawić jest nierozbieralna i w serwisie jedynie za kilka tys. PLN. Moim zdaniem to bzdura bo serwis wymienił by najchętniej wszystko w całości nie wysilając się nadto.

Dobry mechanik też potrafi nierozbieralne według serwisu naprawić.

Przykład:

końcówki wahaczy przednich w serwisie wymiana całych wahaczy a mechanik zrobił to o wiele taniej.

 

Pozdrawiam

 

kolego zobacz kiedy byl temat zalozony ;) zaledwie 3lata temu :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...