Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Urządzenie diagnostyczne


Gość kania
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

skasowanie check engina raczej nic nieda ,ponieważ ta kontrolka wskazujue na to,że w którymś układzie jest jakaś awaria.Nawet po zgaszeniu check engina bez usunięcia usterki po jakimś czasie znowu może się zapalić.

 

 

czy ktoś z was urzywał takiego oto urządzenia DIAGNOSTYKA

ja akurat nieznam tego urządzenia

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, mój błąd nie wiem czemu przez cały czas myślałem o P11 :oops: Więc przeskakując na P11.144 ja skusiłbym się na twoim miejscu na zakup tego DIAGNOSTYKA bo to napewno tańsze rozwiązanie. Ponadto sprzedawca na allegro wydaje się być poważnym człowiekiem na co wskazują same pozytywne komentarze(613) i raczej bublu by nie sprzedawał. Ale to tylko moje zdanie a resztę zostawiam specjalistom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

i co z tego że jest EOBD?

zmostkowany sygnałowy z plusem uaktywnia autodiagnostyke układu.

Czytnik może być uniwersalny do EOBD/OBD2 ale najlepiej żeby można było czytać WARTOŚĆI AKTUALNE a nie tylko same błędy.

 

Jak odczytać kody błędów bez kompa, opisano w service manualu, strona EC48. Tylko trzeba pamiętać o tym że zasilanie jest na 16 masa na 5 a sygnał na 7 pinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wszystko wiem. Właśnie podłączyłem urządzenie do złącza diagnostycznego. Wyświetlony kod to P0420- wydajność kat. poniżej progu, podejżewam, że druga sonda lambda będzie do wymiany bo kat. ma dopiero 108kkm lub muszę spróbować zatankować paliwo na innej stacji niż tesco:).

Tak czy owak urządzenie pokazało mi kod usterki i skasowało go z pamięci komutera samochodowego czyli zrobiło to czego oczekiwałem.

Czy ktoś wymieniał już lambde za katalizatorem(- ma 4 przewody)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...