Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Reflektory


Gość misiek_83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie klubowicze.Mam pytanko wlasnie dotyczace przednich lamp w P10.Zauwazylem ostatnio ze jakos slabiej mi swieca,jednym slowem lipowato :) Po przyjrzeniu sie reflektorom zauwazylem ze odblysniki sa w oplakanym stanie.Chcialbym sie dowiedziec czy wymiana na nowe jest jakas skomplikowana czy poprostu kupuje nowe lampy,odkrecam kilka srubek,wymieniam swiatelka,przykrecam i jade na ustawienie.Jak to jest??Jeszcze pytanie odnosnie zamiennikow lamp,wiadomo ze nie sa tak trwale jak oryginaly ale czy wytrzymaja te trzy lata chociaz?? :D Przestroga dla innych,nie kupujcie zarowek made in korea itp.Chcac miec biale swiatlo kupilem te zarowki i tak sie to skonczylo.Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pon 18 Wrz, 2006 ]

Help :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wymienić całe lampy to tak:

Odkręcasz 2 górne śruby - mocowanie do przedniego pasa

Na dole mocowana jest na plastikowe spinki, ale różnie może być więc dobrze obadać przed próbą "szarpania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele pomoge w tym temacie,ale pamietaj przy kupnie nowych lamp zeby zwrocic uwage na to czy maja elektryczna regulacje wysokosci!Nowe lampy sa w atrakcyjnych cenach,ale regulacja jest reczna przy lampach.To tylko taka moja sugestia.

 

Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za odpowiedz.Ja nie mam elektrycznie ustawianych swiatel.

 

[ Dodano: Sro 20 Wrz, 2006 ]

Moze mi to ktos wytlumaczyc krok po kroku bo z tego co sie orientuje,to trzeba demontowac atrape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jesli chodzi o wymiane reflektorow to najpierw musisz "wydlubac" kierunkowskazy czyli odkrecic jedna srubke na gorze i i mocno pociagnac wyjdzie kierunkowskaz, pozniej musisz odkrecic dwie sruby ktore pokazaly sie po wyjeciu kierunkowskazu a nastepnie dwie wruby mocujace reflektor do pasa przedniego. jest jescze jedna sruba ktora mocuje reflektor do plastukowej podkladki pod reflektorem - pokaze sie jak wyjmiesz kierunkowskaz. sa jeszcze dwie sruby przymocowane do tego plastiku pod reflektorem ale nie musisz ich odkrecac przed wyjeciem tylko po wyjeciu zeby przykrecic je do nowego reflektora. do demontazu wystarczy stubokret krzyzakowy i plaski klucz 10 (przynajmniej u mnie wystarczyly te narzedzia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dybek dzięki za info :) jak sie zabrać do wyjęcia ich.Teraz jakby ktoś z kolegów mógł napisać jak wygląda sprawa podpięcia tych lamp H4+H3.Czy trzeba coś przerabiać elektrycznie??Jakies dodatkowe kostki???No bo w sumie jesli mam tylko w lampie teraz H4 to mam tylko jedna kostke...no nikt takich lamp nie zakladał?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasli chcesz podpiac lampy halogenowe te w reflektorach zespolonych to po pierwsze musisz miec mozliwosc wlozenia tam zarowek nie wszystkie reflektory to maja jak to masz to jedz do elektryka - najprosciej /ja u siebie za cala operacje zaplacilem 75 zlotych - w cenie byla robocizna, przelacznik i przekaznik zeby nie spalic przelacznika/. cal operacja trwala 2 godzinki. a co do jednej kostki - to na pewno masz dwie - bo jedna jest do zarowki h4 a druga do postojowek taka posrodku - i to do niej podpina sie instalacje do tych h3, z tego co widzialem u siebie to cala instalacje do h3 podpina sie to wszystko pod jeden reflektor - u mnie akurat lewy bo po tej stronie mam wiecej miejsca:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Podlaczam sie do tematu (nie chcialem zakladac nowego watku)

 

Czy procedura wyjmowania przedniego reflektora jest taka sam w przypadku Primery P11?

 

Kupilem nowy reflektor (stary mial spotkanie z kamieniem), jest on sterowany elektrycznie. W nowym nie ma silniczka - czy wypiecie go ze starej lampy to duzy problem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...