Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pytanie o model - nowy zakup


Gość Koneser
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie dzisiaj zakupiłem Nissana Primere 1.8 EX z 2000 roku. Właściwie samochód odbiorę za kilka dni jednak tak naprawdę to nie mam pojęcia jaki to model. Zwracam się więc z prośbą o zidentyfikowanie mojego samochodu a także o podanie mi pierwszych porad użytkowania.

 

ogłoszenie z: carzone.ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie dzisiaj zakupiłem Nissana Primere 1.8 EX z 2000 roku. Właściwie samochód odbiorę za kilka dni jednak tak naprawdę to nie mam pojęcia jaki to model. Zwracam się więc z prośbą o zidentyfikowanie mojego samochodu a także o podanie mi pierwszych porad użytkowania.

 

ogłoszenie z: carzone.ie

 

1. witam :D:D

2. co do odpowiedzi na twoje pytanie co do uzytkowania to wystarczy czytac forum :) naprawde wystarczy :)

3. nie wiem o co konkretnie chodzi z identyfikacja... chcesz sie dokladnie dowiedziec jakie ma wyposazenie ?? wpisz numer vin w dekoder http://www.autoglobus.ru/vin.htm i bedziesz wiedzial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia jaki to model

 

twój model to P11.144

 

2. co do odpowiedzi na twoje pytanie co do uzytkowania to wystarczy czytac forum naprawde wystarczy

3. nie wiem o co konkretnie chodzi z identyfikacja... chcesz sie dokladnie dowiedziec jakie ma wyposazenie ?? wpisz numer vin w dekoder http://www.autoglobus.ru/vin.htm i bedziesz wiedzial

Nic dodać nic ująć :D

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę jednak wcześniej nie miałem pojęcia o czymś takim jak P10 czy P11.144.

 

Dla mnie Nissan to Nissan. Dzielił się na Micrę, Almerę, Primerę i kilka innych. Teraz gdy zostałem posiadaczem Primery czas zainteresować się poszczególnymi fazami produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie bić jestem nowy ...

 

Starałem się znaleźć na forum jakiejś informacji o wersji z silnikiem 1.8. Czy jest to P10 czy P11 lub jeszcze jakaś inna.

widze że Ty na odwrót,ja zanim zanabyłem wszystiego sie tu dowiedziałem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie dzisiaj zakupiłem Nissana Primere 1.8 EX z 2000 roku. Właściwie samochód odbiorę za kilka dni jednak tak naprawdę to nie mam pojęcia jaki to model. Zwracam się więc z prośbą o zidentyfikowanie mojego samochodu a także o podanie mi pierwszych porad użytkowania.

 

ogłoszenie z: carzone.ie

 

Witam !!

 

Sprawdz moje posty z ostatnich 6 miesiecy.Zakupilem w Irlandii (mieszkam w Galway) identyczna Primere z 2000 roku.Wersja wyposazeniowa lepsza od tej co pokazales.Jesli jeszcze nie ogladales auta a pewnie bedziesz ogladal radze popatrzec na korozje.Przede wszystkim dach kolo szyberdachu.Inne wrazliwe miejsca to laczenia blach, wszelkiego rodzaju spawy przy zawiasach.Sprawdz czy ABS dziala prawidlowo.Daj znac jak obejrzysz.Jesli masz wiecej pytan moge ci podac nr telefonu w Irlandii.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że Ty na odwrót,ja zanim zanabyłem wszystiego sie tu dowiedziałem :grin:

tak więc najpierw mimo wszystko starałem się znaleźć coś na forum, wbrew tego co poniektórym się wydaje

 

ten artykuł czytałem jako jeden z pierwszych i trochę zbiło mnie z tropu, że nie ma tam mojego silnika 1.8 - stąd też moja konsternacja i zapytanie o pomoc w ustaleniu wersji

 

Primera występuje z trzema silnikami benzynowymi:

1.6 - 90 KM

2.0 - 115 KM

2.0 - 130 KM

Można było także nabyć ten model Nissana z silnikiem Diesla o pojemnosci dwóch litrów i mocy 90 KM. Od 1997 roku Primera dostępna była w wersji GT z silnikiem 2.0 o mocy 150 KM.

 

w takim razie jaką ma moc Primera z silnikiem 1.8 w wersji EX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

dane do silników które podałeś dotyczą modelu p11 i p11.120 czyli przed liftingiem przeprowadzonym w połowie 1999 roku

Nasze mają moce (w KM):

1.6 - 100

1.6 - 106 nowy silnik

1.8 - 113-115 nowy silnik

2.0 - 140 zmodernizowany

2.0d - 90

 

http://www.channel4.com/4car/rt/nissan/primera/267/1

http://www.autocentrum.pl/nissanclub/modele/p11_144.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tego artykułu zaczynam się zastanawiać jak wogóle można wymyśleć coś lepszego :shock: . ale wszystko sprawdzę w praktyce. no, może prawie wszystko. raczej nie jestem zbytnio ciekaw czy poduszki powietrzne prawidłowo wystrzelą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tego artykułu zaczynam się zastanawiać jak wogóle można wymyśleć coś lepszego :shock: .

To "autoświat"a najnowszego tez lepiej nie czytaj ,bo P11 jest tam rowniez bardzo chwalone.Albo to poprzedni numer, wiem ze na ten temat tez juz byl post zakladany w dziale Primera.Pozdrawiam i zycze jak najmniej ew. problemow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

z wieloma egzemplarzami i modelami miałem do czynienia i moje dobre zdanie na temat cariny2 i carinye, avensisa1, primery p10 i p11 nie uległo zmianie od początku. 6 lat mamy avensisa - drugi raz tez bym namówił ojca na to auto. Moja primerką jeżdżę prawie 3 lata i mimo że miałem rok temu odpał i myślałem o sprzedaży, to dziś bym jej nie sprzedał bo naprawde nie ma już samochodw w tej klasie z takim charakterem jaki ma primera, jexdzi sie bardzo przyjemnie, wyglad auta bez zbędnych udziwnień, proste rozwiązania techniczne. Szkoda że nie robią już takich samochodów bo bym chętnie zmienił na nówke sztukę w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...