Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana głośników w drzwiach przednich


Gość AUTOMAT_82

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AUTOMAT_82

Myśle ze w temacie wszystko jest ujete.

Ostatnio wymienilem sobie glosniki z tylu i pol wozu musialem zdemontowac aby dojsc do glosnikow. Domyslam sie ze z przodu bedzie podobnie ale w razie czego wole zapytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to hatchback...

W sedanie z tyłu jest piękny dostęp od strony bagażnika.

Co do przednich, to musisz zdjąć cały boczek z drzwi i dopiero ujrzysz głośnik.

Trochę po chińsku, a raczej po japońsku bo to dosyć kłopotliwe, mogli inaczej rozwiązać.

Poszukaj w dziale zrób to sam na głównej stronie, coś było apropos zdejmowania boczków.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste. :D

1. Odkręcasz wszystkie śrubki obicia drzwi.

2. Odkręcasz śrubę pod włącznikiem podnośnika szyby (lub jego zaślepki). Wyjmujesz lekko poważająć wkrętakiem. Za mocno nie ciągnij bo kable nie są zbyt długie.

2. Zdejmujesz obejmę klamki drzwi (podważasz wkrętakiem - poznasz się jak to wyjąć).

3. Lekko podważ obicie z każdej strony, żeby luźno zwisało . Ponieważ, gdzieniegdzie obicie drzwi trzyma się na zatrzaskach, trzeba je wyjąć (poprostu pociągnij energicznieza obicie w każdym miejscu).

4. Jak już obicie wisi swobodnie wyciągasz obicie popychając je powoli, ale mocno w górę. Tutaj musisz zwrócić uwagę, żeby podczas podnoszenia, obicie nie wchodziło pod klamkę. Znów uważaj żebyś nie odciągnął obicia za daleko po stronie włącznika podnośnika szyb, bo kable nie są za długie.

Jeżeli o czymś nie zapomniałeś powinieneś już widzieć głośnik oraz folię uszczelniającą.

 

Powodzenia :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Brodacz, Cyklop, MacKo, dzieki za pomoc i wyjasnienie. Pobawie sie w to ktoras sobote.

Ale mysle ze Brodacz troszke sie pomyliles. To w hatchbacku jest dobre dojscie do tylnych glosnikow a nie w sedanie. Ja mam sedana. Pozdro i jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz miec i taki widok po zdjeciu tapicerki w przednich drzwiach:

 

http://republika.pl/rkucewicz/nissan/40.jpg

(oczywiscie zdjeta folia)

 

a teraz u mnie jest tak:

 

http://republika.pl/rkucewicz/nissan/glosniki/25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobroy, widze że masz ten sam materiał ;)

 

U mnie są maty Boll Flex i papa dekarska o szer. 10cm, bo nie mieli w sklepie szerszej, ale ta mi się lepiej przyklejała :-) Z pozoru może to wyglądać niechlujnie, ale przez te piep... cięgna nic się nie da wymyśleć :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...