Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Autodiagnostyka


Gość kris_wroc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupiłem Almerke 95r i od tego czasu zacząłem przeglądać to forum.

Auto przerywa pomiędzy 2 a 2,5 tys. obrotów na benzynie a na gazie troche niżej między 1,5 a 2 i troche delikatniej. Przeczytałem już wiele postów z podobnymi problemami ale niestety już sie pogubiłem w tym wszystkim. Wymieniłem narazie tylko świece ale to niewiele poprawiło. Pali też sporo :( 9l PB na trasie przy bardzo spokojnej jezdzie 90km/godz albo 12l gazu - w miescie potrafi nawet 14 :( . Zgodnie z instrukcją z działu zrob to sam zrobilem autodiagnostyke przez zworke na kostce od kompa. Nie pokazało zadnych błędów - kod 55 czyli niby wszystko OK. Zrobilem także test sondy no i w tym właśnie problem że lampka check nie mrugała przy 2200 obr/min (zapalała się na moment przy gwałtownym przegazowaniu) - czy to oznacza niesprawną sondę???? Na gazie lampka mrugała cały czas niezależnie od obrotów. I tu moje pytanie czy to oznacza na 100% niesprawną sondę??? Chcę się upewnić bo z tego co widzę to koszt sondy to jakies 200zl :(. A może to jeszcze coś innego. Nie bardzo się znam na autach a co mechanik to inna wersja :(. Tym bardziej że niedawno się przeprowadziłem i nie bardzo mam gdzie podjechać do kogoś zaufanego. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

 

PS. Może ktoś mi poleci jakiegos sprawdzonego i niedrogiego mechanika we Wrocławiu

 

[ Dodano: Pon 25 Wrz, 2006 15:03 ]

Pytanie jeszcze raz. Może ktoś potrafi powiedzieć czy jeżeli nie wyszedł autotest sondy czy to znaczy że na 100% walnięta jest sonda bo 2 stówki drogą nie chodzą :(((.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Jedyne co moge ci doradzic to AutoMAX na Dlugosza 72, tel. 326-1442 lub 503-102-606 (do szefa) - jest to centrumaut japonskich. Robilem tam kilka drobnych rzeczy ale niestety auto mam dalej nie w pelni sprawne.... W kazdym razie podlaczaja tam do kompa - koszt (moja N16) ok. 80PLN.

W sumie jednak ceny maja przystepne i mozna pogadac zeby bylo bez faktury;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Byłem juz u nich z poprzednim autem. Bardzo miła Pani w biurze :) ale nie moge powiedzieć że ceny mają zachęcające. Robocizna to na normalnym poziomie ale ceny za części to masakra :(. Może podjade do nich tylko na kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam jeszcze jedna propozycje:

elektryk - Krystian Borkowski, ul. Smętna 15, tel. 348-42-90.

Polecil mi go kumpel, ktoremu robil Toyote. Sprawdzil mi przeplywomierz, przelozyl z Corsy (maja taka sama charakterystyke a jest polowe tansza tylko trzeba przerobic wtyczke z instalacji) i sprawdzil sonde lambda. Ma kompa wiec tez mi posprawdzal. W sumie narobil sie ale uczciwie stwierdzil ze wady elektrycznej nie znalazl i skasowal za to 50PLN.

Mozesz sprobowac.

 

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris_wroc, jak masz gaz II gen z mikserem, to taki jest efekt, że lambda na benzynie oscyluje dopiero na wysokich obrotach (u mnie powyżej 3k), a niżej zwyczajnie mieszanka jest zbyt bogata, stąd brak pulsacji/oscylacji. Jak na gazie mruga tzn że lambda jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...