Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

prima nie pali na 1 garku


Gość jarciu1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarciu1111

witam i prosze o pomoc moja primma 91r 2.0 jednopunkt nie pali na jednym garku na pierwszym. kompresjia na wszystkich pozostałych 14 na tym chorym 9. zdiołem glowice zaworki ok waleczki ok zaplonik tez był ok sprawdzałem na kablach swiecach i kopulce od dzialającej primki. zero progu na tulei ani rys ani nic normalne sladu zuzycia. nie dymil nie bral grama oleju z usterka jezdze juz jakieś 3 miechy.jedyne co mnie sklonilo do zdjecia tej glowicy to ta slaba kompresjia i to ze plyn sie podnosił przy dodaniu gazu na otwartym korku.głowice mimo wszystko daje do sprawdzenia parowego czy cos takiego. ale zaworli zalewalem ropką i ani jeden nie przeciekał. no kuzwa rece opadają. jedyne co zaobserwowałem to ten chory tłok w sumie jego cwiartka jest czysta tak jak by była umyta

tak jak by go cos podmywało. moze ktos juz takie cos miał odpiszcie plis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maddrajwer

Jak masz zdjętą głowice to zalej do tego cylindra nafty tyle zebyś wiedział ile było i jak za szybko spłynie znaczy że pierścienie masz do roboty. U mnie jak poszła uszczelka i rozebrałem główke to woda stała w jednym cylindrze ponad tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak by go cos podmywało.

Witam.

Obejrzyj kolektor ssący, szczególnie wlot na tym cylindrze. nie kojarzę czy tu jest taka możliwość, żeby płyn się dostawał do wlotów jak puści jakaś uszcelka. W innych silnikach się z tym spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarciu1111

dzieki z ta nafta to zobacze bo dowiedziałem sie ze pierscionki moga byc zapieczone ale ponoc na tych 9 sprezania cos powinien chodzić. a z tym kolektorem to bardzo mozliwe bo tuz pod wlotem wlasnie tego 1 garka jest kanał z plynem a uszczelka była jakaś taka metalowa i nie zaciekawa. narazie dałem glowice do sprawdzenia chociaz bede wiedział ze 1 jest w 100% ok.dzieki i czekam na dalsze opinie co tyle głów to nie jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarciu1111

witam wszystkich. robiłem na sucho i na olej zadnej róznicy jak było 9 tak jest no moze 9 i troche na oleju głowica tez ok dzis odebrana nawet koles mówil ze chyba mały przebieg albo nie od niego.czyli najprawdopodobniej uszczelka tyle ze moze niewidoczne dla oka gdzieś przeciez musało dmuchać a do tej małej kapresji doliczyc jeszcze ze moze sobie ciagnol powietrze kolektorem no nie widze inaczej czary nie są działac musi dzieki chłopaki bede składał jak zadziała to napisze a jak nie to za 800 zł mam 2 motor nie ma co sie w koszty pakować ten sie na czesci moze komus przyda moze mi pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...