Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce czy inny grzyb?


Gość Kosman

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj leciałem swoim statkiem przez miasto. Muza gra, a tu nagle zza okna narastający dźwięk wsiuuuu-wsiuuu-wsiuuu-wsiuuu (nie wZiuuu ale wSiuuu). To ja? - pytam się siebie. Okazało się, że ja 8)

 

Pojechałem do garażu. Jadąc wystawiłem łeb przez okno i słyszę, że to z kół. Podniosłem auto w garażu, kręcę po kolei każdym kołem i... w każdym kole coś mi trze. W jednym kole jest to dźwięk trącej blachy a w innym trze coś "bardziej poważnego" (taki inny dźwięk, jakby grube kawały metalu tarły o siebie). Nie wiem co to może być. Wcześniej raz coś mi zaczęło trzeć, ale samo ucichło. Może dlatego akurat teraz, bo wcześniej jeździłem spokojnie, a coś mnie podkusiło, żeby poszaleć - gaz - hamulec - gaz - hamulec.... Może się coś tam rozgrzało za bardzo? :D

 

Hamulce? Klocki? Wpadłem też w wielką kałużę, ale to ponad 3 tygodnie temu. Może to te blaszki przy klockach, o których ktoś coś na forum pisał, zardzewiały? Tak czy owak będę tam grzebał, ale może ktoś ma jakiś pomysł? Najdziwniejsze, że jednocześnie na czterech kołach :shock:

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem sie zdarzy, ze jakiś mały kamyczek albo coś małego dostanie się w okolice klocków i wydaje dziwne dźwięki.

 

Do czterech kół na raz? :D

 

Dzisiaj wsiadłem i wszystko gra. Zrobiłem 100km i ok. Może przez noc ostygło wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytaełm :D

Do czterech kół na raz?

 

W takim razie może to cała rodzina :D

 

A poważnie, to musiałeś ostro hamulce przygrzać, warto sprawdzić stan płynu hamulcowego, nie chodzi o poziom tylko o stopnień zużycia. Na większości stacji diagnostycznych mają urządzenia do tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w sumie nowe klocki, ale czsami usłyszę coś takiego (zwłaszcza w deszcz) jak bardzo powoli zakręcam, lub na wsteku na prostych kołach ruszam przy minimalnej prędkości, dochodzi to z tylnich kół przy ale naprawdę wolno trzeba jechać, myślę że kolega dobrze opisał ten dzwięk :grin: takie pisko-buczenie :D to dziwne żebyśmy mieli to samo może to problem częściej pojawiający się w primerkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdy mi ostatnio cos tak huczało w kołach to się okazało ze póściły zaślepki trzymające szczęki hamulcowe. Złożyłem ponownie i do dzisaj jest ok lecz dlaczego się rozłączyło - nie wiem do tamtej chwili od ich wymiany przejechałem jakies 25tyś a od czasu ponownego ich poskładania 4 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...