Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Witam! Właśnie kupiłem Primerę!


Noar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Niedawno kupiłem Primerę 1.6 16v 97r autko sprawuje się super. Niesety ceny PB skłoniły mnie do założenia instalacji lpg. Wczoraj odebrałem autko a tu zonk! Primerka na lpg idzie super, obroty w porządku, a na benzynie odpalam i za moment traci obroty i gaśnie(silnik ciepły) na zimnym ok.

Dodatkowo jak hamuje i obroty spadaja to słyszę jakby popierdywanie z wydechu(lpg) czy to normalne ale raczej nie. Jaka może byc tego przyczyna?

Proszę o jakies podpowiedzi z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

I wszystko jasne! Z....li instalacje i tyle. Do tego nie zrobili elektroniki pełnej,nie można podpiąc laptopa, a wzięli za to kase :evil: Stwierdził, ze zapomniał i zebym przyjechał to założymy i coś z tym zrobimy! Powiedziałem, ze koleżka chyba sobie zartuje i powiedziałem,że przyjeżdzam i niech demontuje instalacje i oddaje kase. Nie będę u niego siedział co drugi dzień żeby cos tam poprawiał. Rozumie, że można cos podregulowac ale zapomniec wstawic pełnej elektroniki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie, że można cos podregulowac ale zapomniec wstawic pełnej elektroniki???

 

typowe oszustwo, coraz częściej o tym słysze, zwłaszcza jak mówią instalka II gen , regulowana śrubą, tragedia. Jak zdemontujesz instalke i obedziesz miał kase, to nie zakładaj z komputerem tylko kup z większym reduktorem np.140 kW i Blosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedziec jaśniej co to jest ten blos? Ile to kosztuje? Co jest ten reduktor? i co ogólnie do czego? Nie znam się za bardzo na tym więc prosze o odpowiedź.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Ja początkowo miałem też problemy bo mi gasł gdy przełączałem z benz. na gaz i gdy w czasie jazdy wrzucałem luz. Trochę nerwów było ale po przerubce wlotu powietrza wszystko jest git i śmigam. Ale widzę że ludzie mają jeszcze większe problemy. Życzę ci powodzenia i wsółczuje.

 

P.S. Ja mam instalacje BRC z firmy Czakram. Teraz ją mogę polecić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to i na lpg spadają obroty. Po przełączeniu na z lpg na benzynę gaśnie i odwrotnie. Tak spapranej roboty jeszcze nie widziałem. A instalacja ma dopiero koło 26 godzin :) Nic nie działa jak powinno!Jadę na 18 do tego "mechaniora" niech wymontowuje to w pi..u! Nie mam zdrowia. Nagram go na ukryta kamerę tak jak to zrobiła Renia Beger :) Chyba zrobię nawet fotki i wam zapodam co kolesie wymyslili. To ja wiem już dlaczego gaśnie na benzynie, a oni do tej pory nie wiedzą:) nie powiem im niech się głowią o po godzinie im powiem o co chodzi i niech kasę oddają. A tak na marginesie znacie dobrego gazownika w Puławach lub okolicach?

Mam nadzieję, ż nie bedzie się szarpał i odda kase :?

 

[ Dodano: Czw 28 Wrz, 2006 00:05 ]

No i jestem

Chłop wykręcił jakąs rurkę z miksera i działa super. Obroty na benzynie i lpg ok zobaczymy na jak długo. Zostawiam mu moją Primerkę na sobotę i ma wszytsko grac jak po nia przyjadę, jak nie to zwrot kasy. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak jadę lpg spadają obroty to słychac takie prykanie z wydechu.Co to może byc?Spotkał się ktoś z czyms podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę zostawię im na cały dzień auto i niech robią

 

Ja bym nie zostawił samochodu nawet na minute u ludzi których nieznam. U mnie w mieście było juz kilka przypadków że facet zostawiał samochód na montaż gazu potem odbierał jeździł 2 tygodnie i autko gineło, a po kilku dniach dzwonili cwaniaczki z propozycją wykupienia samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ten "warsztat" znajduje się na ulicy Wiśniowej nijaki Pan Mizera(Włostowice). Ogólnie polecił mi ten "warsztat" wujek który ma naukę jazdy i gazuje tam samochody. Nie mam pojęcia jak one jeżdżą jak patrzę na moją instalacje. Koleś mnie teraz wysyła do innego gościa (LOK na Wróblewskiego)żeby mi sprawdził bo on nie wie co jest grane:)No śmiech. Powiedziałem żeby w ch..a sobie ze mną nie leciał i jeśli w sobotę tego nie zrobi porządnie to niech wyp....a z tą instalacją bo nie mam juz do tego zdrowia.

 

Koleś zakłada mikser silnik na benzynie zaczyna gasnąc a Pan Mizera nie ma pojęcia dlaczego :lol: To ja na forum w 5 min sie dowiedziałem a koleżka myślał 24 godziny i nic nie wymysłił. Stałem tak nad nim godzinę i myślę sobie niech kombinuje ale już mi się go szkoda zrobiło więc mu powiedziałem żeby na mikser zmienił z większym otworem. Jakie ździwienie pojawiło się na jego twarzy jak silnik po wymianie miksera chodził tak jak należy.Zresztą o co go nie zapytam to mi odpowiada: "nie wiem to może byc". Ręce mi opadły :lol:

 

Krzysiek, przynajmniej jeździł im 2 tygodnie :wink: u mnie zaraz po odebraniu jest beznadziejnie. W ten week mam zjazd na uczelni zostawię mu na sobotę chociaż...mam naprawdę duuuże wątpliwości czy dac mu jeszcze szanse.

 

Byłem u innego gazownika i stwierdził, że to prykanie to moze byc zbyt wysoka mieszanka i gaz się nie dopala.

 

Pozdrawiam! kolejny wątek mojej historii już wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u innego gazownika i stwierdził, że to prykanie to moze byc zbyt wysoka mieszanka i gaz się nie dopala.

Tak, zgadza się wszystko, ale przy instalacji II generacji praktycznie nie da się wyeliminować tego zjawiska. A jeżeli ktoś wie jak, nie mówiąc o Blosie to też bym chciał żeby nie strzelało w tłumik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u innego gazownika i stwierdził, że to prykanie to moze byc zbyt wysoka mieszanka i gaz się nie dopala.

Tak, zgadza się wszystko, ale przy instalacji II generacji praktycznie nie da się wyeliminować tego zjawiska. A jeżeli ktoś wie jak, nie mówiąc o Blosie to też bym chciał żeby nie strzelało w tłumik

Mieszanka lepiej trochę za bogata niż odwrotnie (przy zbyt ubogiej mogą się wypalać gniazda zaworów).

Mówi się, że powinno wystarczyć przyspieszenie zapłonu i przestanie pyrkotać. Ja jeszcze u siebie nie sprawdzałem tego, bo mi się nie chce :grin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość danielvlv

co do pulaw to na "forum pulawy" wyczytalem ze w Klikawie nie warto montowac, sam nie wiem gdzie zalozyc do swojego 2.0 P11, podobno w Moszczance jest ok i w Radomiu 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

ja instalowałem taką instalację w Primerze na niepełnej elektronice chyba z 5-6 lat temu, ale wtedy gazownik mnie poinformował że jak chce aby było tanio to mi to włozy i będzie o.ki - za instalację zapłaciłem wtedy 1350zł z butlą w bagażniku, gdzie instalację wtryskową trzeba było zapłacić jakieś o.k 5 tyś. Więc ekonomia była dla mnie prosta gdyż , tania instalacja zwracała się po 10 miesiącach, a wtrysk po 2-3latach.

 

Dzisiaj instalacja II generacji kosztuje o.k 1800zł, a wtrysk o.k 2000-2500zł, więc głupotą jest wsadzanie miksera...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...