Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Telefon w p12


Gość czerek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj z powodu braku zajęcia zacząłem sczegółowo oglądać samochód (nissan primera p12 2002r). Po podniesieniu elementu z podwojnym miejscem na napoje pomiędzy fotelami) zobaczyłem "dziwną" rzecz. W tej "dziurze" od strony fotela pasażera znajduje się takie cienkie złącze - długie, cienkie białe... W związku z tym pojawia się pytanie - Do czego to służy? Czy ma to może coś wspólnego z możliwością zainstalowania modułu telefonu? Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest może jakaś możliwość wykombinowania czegoś takiego, żeby telefon współpracował z komputerem samochodu. Żeby jakoś wykorzystać ten przycisk słuchawki na konsoli... Czy to jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

Musisz kupic zestaw głośnowowiący (centralke, uchwyt), ja mam fabrycznie montowany w nissanie zestaw nokii Cark-91 razem z uchwytem pod nokie 6310.

Pod łokietnikiem u mnie znajduje się centralka do której podłaczony jest za pomocą przewodu uchwyt. Drugi przewod antenowy, jest podłaczony bezpośrednio do uchwytu.

Wszystko możną rozłaczyc po zdemontowaniu tunelu środkowego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając czysto teoretycznie, że kupiłem tę centralkę i uchwyt to co mam dalej zrobić? W tym tunelu pod uchwytami to był tylko ten jeden Luźny kabelek... A pod przyciskiem świateł awaryjnych jest cosik takiego co wygląda na mikrofon, ale nie wiem czy to jest atrapa, czy gotowa instalacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

znalazlem w papierach od auta instrukcje montazu zestawu glosnomowiacego do mojego p12 sa tam pokazane poszczegolne elementy uchwyt do telefonu(w moim przypadku nokia8310) z kablami do centralki i do anteny,centralka,kabel(Telephone sub-harness)ten kabel idzie od centralki w strone konsoli.wiec jak przypuszczam reszta jest juz przygotowana do tel.

wszystko dziala fajnie ale chcialbym zmienic ten zestaw na bluetooth jak myslicie jest taka mozliwosc?

 

[ Dodano: Sob 30 Wrz, 2006 ]

a wie moze ktos jak wyjac radio w p12 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posszukję kompletnego (centralka, uchwyt, okablowanie, podstawka w miejsce uchwytu na napoje, itp.) zestawu modułu telefonu do nissana primery. Gdyby ktoś był w posiadaniu albo miał informacje gdzie takowy kupić to proszę o kontakt. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posszukję kompletnego (centralka, uchwyt, okablowanie, podstawka w miejsce uchwytu na napoje, itp.) zestawu modułu telefonu do nissana primery. Gdyby ktoś był w posiadaniu albo miał informacje gdzie takowy kupić to proszę o kontakt. Z góry dziękuję :)

 

witaj,

 

poszukaj na allegro, jest to zestaw Cark-91

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w tym zestawie nie bedzie tego czegoś w miejsce tych dwóch uchwytów... A jak sprawdzić czy mam gdzieś w tym tunelu okablowanie pod telefon?

 

Zapomnialem, ze w tym miejscu masz miejsce na napoje.

Uchwyt mozesz przymocować w innym miejscu dogodnym dla ciebie. No chyba, ze znajdziesz na szrocie lub na necie tą część tunelu z miejscem pod uchwyt.

Co do okablowania....hm....... Ja zmieniłem telefon i byłem zmuszony zdemontować tą cześc tunelu, żeby odpiąć ten uchwyt ( u mnie do nokii 6310) Po zdemontowaniu są widoczne dwa kable, które idą od strony pulpitu, jeden antenowy i drugi do centralki Nokii.

Zadzwon do ASO i zapytaj się (pytają się o numer podwozia) na podstawie tego powiedzą tobie czy masz wyprowadzone przewody czy nie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W złączu radia odnajdujesz kilka przewodów - prawdopodobnie w "Telephone sub harnes" - a taka wiązke masz nabank (bo ja mam w N16 - ce a to podobne moduły audio). 2 z nich to mikrofon (sygnał i masa), kolejne 2 to tel IN czyli wyjście z centralki głosnomówiącego - po prostu tu podłaczasz zamiast głośnika głośnomówiącego.

Kolejny pin to tel mute. (TEL ON) podaje masę w momencie gdy zadzwoni telefon. Do tego jeszcze zasilanie, , + po zapłonie i masa.

Tak połączony telefon zadziała z konsolą (wyciszy radio i poda dźwięk na głosnik samochodu gdy nadejdzie połączenie) jednak połączenie musisz odebrać przyciskiem na głośnomówiącym lub telefonie.

Żeby odebrac przyciskiem z konsoli srodkowej musisz mieć kompatybilny system głośnomówiący chyba Clariona i podpięte Linie BUS + i BUS -. linie te umozliwiaja komunikacje między konsolą a radiem. Wówczas nawet na wyswietlaczu srodkowym wyswietli Ci prawdopodobnie info - kto dzwoni itd.

Jka chcesz Bluthoofa polecam zestaw CK-7W.

Ten przycisk z konsoli środkowej prawdopodobnie mozna wyizolować i podpiąc do niego odbieranie z głosnomówiącego - niekompatybilnego - wtedy wszystko będzie hulało, tyle, że bez wyswietlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posszukję kompletnego (centralka, uchwyt, okablowanie, podstawka w miejsce uchwytu na napoje, itp.) zestawu modułu telefonu do nissana primery. Gdyby ktoś był w posiadaniu albo miał informacje gdzie takowy kupić to proszę o kontakt. Z góry dziękuję :)

Mam 2 komplety oryginalne Nissana do Nokii 6310:

Part Number KE283_AV700 do P12E (03/02 ->) i

KE283-AVXXX do P12E (12-01->)

oddam po 100 zł, info na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

znalazlem na allegro takie przejscia do zestawow cark91 na nowsze modele Nokii mam w samochodzie uchwyt do 8310 a telefon 6230i fonik pasuje idalnie do uchwytu ale nie pasuja wtyczki.wie moze ktos czy te przejscia na cark91 benda pasowac do uchwytu na nokie 8310 czy sa za duze?a moze sa dostepne same adaptery(przejscia z jednego rodzaju wtyczek na inny.nie wiem jak to napisac :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeden od anteny i kostkę do centralki, która znajduje sie pod łokietnikiem.....

przynajmniej jest tak u mnie po zdemontowaniu uchwytu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy do tej instalacji telefonu w p12 kompatybilne są tylko zestawy z nokii? Czy mogą pasować również te z Sony Ericssona? jakie połączenia (kable;wtyczki) muszą być, aby wszystko grało i pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, wynika z tego, że jeśli odpowiednio podłącze jakikolwiek zestaw bluetooth do p12 (wykorzystując oczywiście wszystkie kable i złączki w instalacji samochodu) to teoretycznie wszystko (łącznie z wyświetlaczem i przyciskiem słuchawki) powinno działać...? :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorzgda

komputer działa wyłacznie z NOKIA 6310i lub modelami niższymi z tekj serii, mam takie gniazdo do P12, używane, moge sprzedać razem z telefonem.

 

zainteresowanych zapraszam na prw albo mailem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Tadeusz.Łagód

no właśnie jak to z tym jest, bo mam zestaw ten niby wbudowany z telefonem 6100 i wszystko ładnie tam gdzie kubki masz podłaczenie itp. a na monitorze samochodu nie wyświetla ani numeru telefonu ani nic, jedynie wycisza i pisze Phone. Da rade coś z tym zrobić, żeby odbierać za pomocą słuchawki na konsoli i żeby numer wyświetlało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...