Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lakier się "łuszczy"


Gość Qubba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mylem dzis auto i patrze na dachu, ze jakby coś widnieje na wzór niedomytej kupy ptasiej, myje a to nie schodzi, przyjrzalem sie blizej i jakby to określić... lakier się złuszczył, popękał.... bombli rdzy to nie przypomina, ale są 2 takie miejsca i bardzo mnie to zastanawia co to jest i jak z tym walczyć???? może ktoś u siebie też zauważył coś podobnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ja tez tak myje co 2-3 tyg, choc to troche bez sensu bo auto musi stac na ulicy wiec na drugi dzien i tak jest brudne ;/ ale coz brudasem jezdzic nie lubie bo to wstyd

 

a odnosnie topicu to ptasie gowno nie zmyte odrazu potrafi sie niezle "wgryzc" w lakier ;/ tez mam jedna taka plamke na dachu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to łuszczenie to odchodzący lakier bezbarwny.

 

A można zapobiec temu delikatnie scierajac papierem sciernym to miejsce i zrobienie zaprawki odpowiednim kolorem. Nie bedzie widac braku lakieru i dalej sie nie bedzie luszczył.

 

a wiesz moze, gdzie w okolicach pogodna w szczecinie dobieraja kolor lakieru? bo mam hammerite ale jest ciemniejszy niz odcien lakieru.....

 

to raczej bedzie łuszczenie, a nie ptasia kupa, bo nie przypominam sobie zeby w tych miejscach bylo nasr*** :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Schodzi ci klar, czyli lakier bezbarwny położony na lakierze kolorowym. Jeżeli tak się dzieje to samochód był robiony i kiepsko położono lakier. Przy lakieru fabrycznym nie powinno się to dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci radził poprostu przetrzeć to miejsce papierem wodnym tylko tak żeby nie przedrzeć sie przez bazę i po prostu prysnąć to miejsce lakierem bezbarwnym jakimś akrylowym. (Ja zastowałem lakier MOTIP w sprayu za 10 zł )

Niech to sobie dobrze wyschnie i się utwardzi i gdzieś po 2 tygodniach czasu możesz delikatnie przetrzeć to miejsce papierem wodnym 2000 i zapolerować. Jak się troche postarasz będzie gitarka :D

Też tak zrobiłem i śladu nie ma.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...