Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ROZNICA POMIEDZY NISSANEN 100 NX 1.6 A 2.0


Gość BENY_NISSAN_NX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Czytając ten temat i narzekanie na ceny amorów do nx tak sobie pomyślałem

Że przecież nx jest zbudowany na sunny (baza) to maże amory podejdą i będzie taniej

Nawet moja sentra z sunny na zawiasie się zgrywa to zn.- sprężyny, amory, wahacze

To z nx powinno być to samo :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość andy_czarny

Witam chcial bym odnowic temat.

zastanawiam sie nad kilkoma samochodzikami i nx tez wchodzi w gre wiec mam pare pytanek:

Kiedy byl przeprowadzony facelitf i do kiedy produkowali 100nx mam almerke z poczatku produkcji wiec chetnie zamienie na cos w podobnym wieku?? Do ktorego roku wsadzali silniki z gaznikami bo najbrdziej mnie interesuje sr z silnikiem de czyli nie gaznik:)??

Jak to jest z tymi hamucami kiedy w sr byly montowane 4 tarcze i abs??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Face lift o ile się nie myle był przeprowadzony w 1994 roku. Auto z zewnątrz różni się lakierowanymi listwami pod kolor nadwozia. Do tego buda jest ocynkowana i nie ma problemów z korozją. Od 1994 roku silniki 1.6 są na wtrysku. 2.0 zawsze miało wtrysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

Tzn ze te silniki z sr sa takie same jak w almerkach sr??

Chcial bym dobra baze do tuningu ale boje sie troche ze wpakuje sie w nx troche bo nie wiem jak z czesciami jakie ma wady itp ale zobaczymy na wiosne mam nadzieje ze uda sie znalesc zdrowego sr za nie duza kase zeby jeszcze zostalo na modyfikacje a nie wszystko w naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co sr :?: Nie lepiej normalnego NX'a :?: Będziesz miał targe która w lato jest rewelacyjna. Jak chcesz dobrą baze do tuningu to kup po pierwsze 2.0 GTi 143KM, bo to już dobrze jeździ w serii a pozatym masz więcej części tuningowych do tego silnika. Pamiętaj,że z 1.6 nigdy nie uzyskasz takiej mocy jak z 2.0, zobacz pare klubowych 2.0 które niewielkim nakładem kasy mają po 170KM. Co do silnika 1.6 na wtrysku to jest taki sam jak w innych nismo czyli prima, alma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

wiem co to targa ale nie wiedzialem ze w sr'ach nie bylo dzieki za info

aha jeszcze jedno jaka jest roznica mocy miedzy 1.6 w sr a 1.6 w slx i czym sie roznia te silniki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

OK dzieki za info i chyba naprawde bedzie trzeba przemyslec to 2.0 ale moze byc ciezko ze znalezieniem w dobrym stanie, pomysli sie jeszcze.Narazie z wszystkich opcji najabrdziej odpowiada mi nx ale zobaczymy na wiosne.

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wiem że temat już wałkowany, ale nie padła nigdzie informacja

 

1. do którego roku były produkowane 100NX

 

2. Czy w 1994 był ocynk czy dopiero w 1995? (jesli w 1994 do od samego początku roku ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...