Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CO TO ZA BŁĘDY 12 , 18 SILNIK GAŚNIE POMOCY!!!! TD


Gość massma

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM KUPIŁEM PRIMERA P11 TD ,PROSZE O POMOC WYŚWIETLA MI BŁĘDY 12 18 CO TO JEST ,PO GWAŁTOWNYM PUSZCZENIU GAZU SILNIK GAŚNIE ,JAK SIE DELIKATNI PUSZCZA GAZ Z OBROTÓW TO WSZYSTKO OK., NA WOLNYCH CHODZI DOBRZE , CO TO JEST ZA PRZYCZYNA?

 

 

MASSMA P11 TD 98ROK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo, najprawdopodobniej (mimo ze 12 wg listy kodow - miernik masy powietrza - czyli przeplywomierz (ja wymienilem ale pomoglo tylko w dynamice przyspieszania)) moze to byc zwiazane z czujnikiem/modulem dawkowania paliwa w pompie - tzw.stelwerk - to chyba najpopularniejszy problem w TD nissana - tyrknij do Nadarzyna (22) 729 89 50 albo do jakiegos lokalnego dobrego speca od pomp wtryskowych, ktory zamieni ci z jakiegos VW.. jak nie bedzie wiedzial o czym mowie to lepiej dzwon do innego ;) bo ci magicy moga wiele zepsuc i jeszcze skasowac slono..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki czy całą pompe trzeba wymienić ?

Oby nie. Koszt nowej pompy to kosmos. Ten koleś z Nadarzyna regeneruje je, wtedy cena jest bardziej przystępna do 500 pln powinienieś się wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki czy całą pompe trzeba wymienić ?

Oby nie. Koszt nowej pompy to kosmos. Ten koleś z Nadarzyna regeneruje je, wtedy cena jest bardziej przystępna do 500 pln powinienieś się wyrobić.

 

Cześć,

 

Ja w tym temacie mam dokładnie taki sam problem i zwracam się z pytaniem czy zna ktoś dobry zakład w Białymstoku lub bliskiej okolicy aby sprawdzić/naprawić te wadę.

Wdzięczny za pomoc z góry

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy wymienić nastawnik dawki paliwa czyli górna część pompy paliwowej i kłopot z gaśnięciem ustąpi . nastawnik dawki paliwa pasuje od większości pomp trzeba tylko przelutować wtyczkę. polecam ten zakład w nadarzynie bo większość twierdzi że nic się nie da zrobić i trzeba wymienić całą pompę . a jeśli chodzi o kod 12 to najprawdopodobniej będziesz musial wymienić przepływkę ja kupiłem nową około 250 . najpierw zmierz napęcie między niebiesko białym przewodum przy przepływomierzu a minusem akumulatora powinno być 1,9 - 2,3 jeżeli jest poniżej to walnięty przepływomierz . pomiaru należy dokonać na zapalonym i rozgrzanym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam P11 2.0 td 97r. i ten sam problem, zjeżdżam z górki na biegu brak reakcji na gaz dopiero od 2000 rpm w dół zaskakuje, czasem gaśnie przy przygazówce pow. 2000 obrotów i dojeździe do skrzyżowania kody 12 i 18,

1. Czy ktoś wie jak przelutować wtyczkę na kablu od tzw.stelwerk z VW Golf na Nissana, coś tam w nim jakby brzęczy?

2.Czy przepływomierz do silników benzynowych działa tak samo jak w dieslach ? i czy można je zamienić tzn z benzynowego do diesla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...