Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Do włascicieli P12 1,9dci


Gość orange
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zmieniam biegi przy 2,5 tyś obrotów :) I mi to odpowiada :) Tak chyba jest najbardziej ekonomicznie :)

 

Poniżej pokazuje przy jakich prędkościach zmieniam sobie biegi:

"trójeczka" - 40km/h,

"czwóreczka" - 60km/h,

"piateczka" - 90km/h,

"szósteczka" - 120km/h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeczuwam ze jesli bede zmianl precyzyjnie biegi to mam szanse wygrac tylko nie wiem do ilu krecic silnik na kazdym biegu

 

Witam,

 

Zmieniaj biegi przy predkości obrotowej takiej gdzie twój silnik ma max moment obrotowy. Ja mam benzyne i max wartosć jest przy 4000 tys. obrotów

Ty masz diesla tak wiec max moment będziesz miał przy niższej prędkości obrotowej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max moment obrotwy 270Nm przy 2tys obr, a moc 120KM przy 4tys obr i teraz jak zmieniac biegi? startowac przy 2tys i zmieniac przy 4tys?

 

Zmieniaj przy 3 tys.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam nadzieje ze nissan wygra:)

 

No szkoda, że sie w końcu nie zgodziłeś Orange na sparing. A tak długo namawiałem ;)

 

 

PS: Sory, że odgrzewam temat, ale jestem właścicielem owej hondy i dopiero teraz to przeczytałem :D Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj biegi przy predkości obrotowej takiej gdzie twój silnik ma max moment obrotowy. Ja mam benzyne i max wartosć jest przy 4000 tys. obrotów

Ty masz diesla tak wiec max moment będziesz miał przy niższej prędkości obrotowej.

Jeśli ma być szybko, to raczej powinno być: "zmieniaj biegi przy obrotach, gdzie silnik osiąga maksymalną moc". Samochód najlepiej przyspiesza między max momentem a max mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam stary spokojnie dasz mu radą ja pokonałem hondą też 1,4 wyjąłem koło zapasowe kanapę tylną zmieniałem biegi przy 4200-4300 (ja mam tylko 90KM) przy starcie trzymaj gaz na ok 3000 rpm (możesz też dodać sobie parę koni przez mały zabieg dodaj 1 mi alkocholu etylowego na litr paliwa doda ci jakiś 20 oktanów do paliwa) a i ścigaj się na rezerwie i spokojnie wygrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie doszło do sparingu, bo nie było okazji, a teraz nie mam szans bo w jego samochodzie siedzi B18C4 (ponad 190KM).Ale napewno jakis civic sie trafi na miescie to sprawdze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napewno jakis civic sie trafi na miescie to sprawdze:)

 

Oszczędzę ci szukania. Od ręki mogę ci wystawić civika 5gen 1.5 101KM, 1.3 na gażniku 75KM albo 1.6 125KM...Chętny?

 

[ Dodano: Pon 07 Kwi, 2008 14:32 ]

niestety nie doszło do sparingu, bo nie było okazji

 

Jasne... przez rok czasu nie było okazji :okulary2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...