Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jazda bez turbiny


Gość lupiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem na forum nissana pierwszy raz i mam nadzieje ze koledzy mi pomoga

zakupilem ostatnio nissana 200 sx 1.8 b+g z 90 roku

niestety nie dziala w nim turbina i stad moje pytanie: czy da sie bez niej jezdzic czy moze postarac sie o nowa?

jesli kupic druga to jaki moze byc koszt takiej turbiny?

z gory dziekuje i pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie jezdzic, ale to bedzie sie ledwo toczyc... ze wzgl na to ze silnik pod turbo jest odprezony. i nie ma takiej kompresji jak taki sam silnik bez turbiny. nie wiem czy z tego chociaz 75KM wykrzesasz....

raczej poszukaj nowego turbo, a jaki koszt to juz sie niech inni wypowiedza :) wszystko zalezy od tego jaka dmuchawke zalozysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to CA18DET bez turbiny i w jej miejsce zastosowana przejsciówka uzyskiwał coś pod 110KM - chłopak z Turbokillers tyle miał...

Za seryjną Turbinę (Garrett T25) w dobrym stanie trzeba wydać od 400zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie jezdzic, ale to bedzie sie ledwo toczyc... ze wzgl na to ze silnik pod turbo jest odprezony. i nie ma takiej kompresji jak taki sam silnik bez turbiny. nie wiem czy z tego chociaz 75KM wykrzesasz....

 

Z tego co pamiętam to CA18DET bez turbiny i w jej miejsce zastosowana przejsciówka uzyskiwał coś pod 110KM

 

 

 

gdayby tak wyciagnac turbine i jezdzic bez niej czy to niebylby zwykly 1,8?

 

lupiec, czy Ty to wogóle czytałeś :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki

to teraz moze mi ktos pomoze w dostaniu takiej turbiny?

pytalem na allegro niestety bez efektow

a i jeszcze jedno pytanie: czy taka turbina jest awaryjna? czy jak ja kupie to na jakis czas bede mial klopot z glowy?

wczesniej nie jezdzilem autem z turbina tak wiec jestem kompletnie zielony w tych sprawach

dzieki za odp i wyrozumialosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz o nia dbal to bedzie dobrze sluzyc (najlepiej turbo timer zamontuj, i nie paluj zanim sie rozgrzeje) ALE ! jesli kupisz turbo regenerowane to nigdy nie wiadomo jak szybko sie wysra... a nowka to raczej spooory wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.turbikillers.com - jest szansa ze ktoś ma do sprzedania, bowiem chlopaki seryjnę małe gówienko zastępują czymś o rozsądniejszych wymiarach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie: czy taka turbina jest awaryjna? czy jak ja kupie to na jakis czas bede mial klopot z glowy?

najpierw znajdz usterke dlaczego tamta wyiadla potem zakladaj nową inaczej d*pa i bedziez zmienial co chwila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw znajdz usterke dlaczego tamta wyiadla

 

Witam.

No właśnie.

Przewód olejowy, ten zasilający, miał tendencję do zapychania się (nagar olejowy). Następywało to nawet po kilkudziesięciu tysiącach km. Niejedną turbinę przez to szlag trafił. Znam przypadek, że właśnie tego przewodu nie sprawdzono i nowa turbina poszła po kilku minutach pracy silnika na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam płukanie silnika najelszym olejem do tego celu - LOTOS 10w 40 :D

Zalej go i zmień filtr oleju, pojeździj ok 200 maks 300km po czym ponownie zmień oliwe na Lotosa, jak przesmigasz kolejne 300 do maks 500km to silnik powinien być już czysciutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...