Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zakladanie alarmu do p10


Gość Bruneros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bruneros

Witam !

 

do swojej zakupilem jakis alarmik. w sumie najtanszy (bastion) i bez wodotryskow. generalnie chodzi o to by byl jakis "wyjec" i mozliwosc sterowania pilotem centralnym zamkiem. dodatkowo do drzwi od kierowcy trzeba zamontowac silownik od centrala...

 

pytanie:

nigdy nie montowalem alarmu i doswiadczenia w tym nie mam.

caloc o tyle o ile nie wydaje sie specjalnie skomplikowana - trzeba zlokalizowac kabelki, polaczyc i juz. o elektronice pojecie mam "o tyle o ile"

 

czy porywac sie na samodzielny montaz ? czy odzalowac 100 PLN (po znajomosci) i dac zarobic specowi ? nie zebym zalowal / nie mial stowy na montaz, jednak zrobienie czegos od podstaw samodzielnie moze dostarczyc troche satysfakcji i pozowli poznac bardziej autko od strony elektrycznej :-) z drugiej jednak strony musialbym kombinowac jakis garaz, naklal pewnie bym sie co niemiara itp. itd.

 

Pozdr MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

Napisz czy masz zamki cent szyby elektr

jaki ew alarm ja podłączałem 2 tygodnie temu ma wszystko ...bez bagaznika ...

... nie moge znaleść kabla idącego do oświetlenia bagaznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bruneros

tak. wersja SLX , wiec jest elektryczny szyber, szybki na 4 drzwi.

centralny tez ale sterowany kluczykiem. z tego co sie zdazylem zorientowac w drzwiach od kierowcy - gdzie jest glowne sterowanie zamkiem - MASTER nie ma silownika i takowy trzeba zalozyc.

 

alarm bez czujek, jedynie chce podlaczyc pod czujniki otwarcia drzwi.

 

takze sprawa wydaje sie byc prosta. do silownika i sterowania zamkiem dali m ijakis przekaznik co to cos konweruje napiecia itd.

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

mam gdzies schemat ... taki prosty gdzie sie wpiać do p11

 

nie które kable podobne jak w p10 ... ale proponował bym ci kupic czujnik za 45 zł na allegro mikrofala + podczetwień

bo po co taki alarm co ktoś ci po samochodzie poskacze szyby wibije i... nawet nie zapiszczy

 

kable znajdziesz w wiąsce na progu kietowcy tam sie podłączałem z wyjatkiem stacyjni

bede miał troche czasy to ci opisze kolory kabli ... przynajmniej jakie sa w p10

ja nie miałem el szyb . ale to nie problem .... domykanie podłaczysz bez problem .. a siłownik musisz sokupic.. starczy zwykły SLAVE tylko jeszcze musisz dołożyć 2 podwójne przekaźniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem el szyb . ale to nie problem .... domykanie podłaczysz bez problem .. a siłownik musisz sokupic.. starczy zwykły SLAVE tylko jeszcze musisz dołożyć 2 podwójne przekaźniki

 

Znaczy sie te dwa przekaźniki to do domykania szyb ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

do domykania szyb chyba też zależy czym są sterowana (plus czy minus) ale do centralnego zamka myslałem bo centralka alarmowa podaje minus a sterowniki dzwi potrzebują + aby działały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do domykania szyb chyba też zależy czym są sterowana (plus czy minus) ale do centralnego zamka myslałem bo centralka alarmowa podaje minus a sterowniki dzwi potrzebują + aby działały

No widzisz, tego akurat nie wiedzialem. Dzieki za info. Przyda sie na pewno bo tez bede zakladal alarm do samochodu (centralny juz mam fabrycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

tak naprawde to jest troche roboty , jak ktos chce zrobic dokładnie..

NISSAN zadbał aby nawet każdy kabelek był ładnie schowany nie był za długi nawet o 2cm... wkurza to troszeczkę

ale do rzeczy...

jak zdejmiesz listwę na progu plastikowa - jest wciskana- a potem odwiniesz kable z taśmy i z plastikowego korytka i potem jeszcze raz z taśmy itd... ;-)

to : TAK jest przynajmniej w P10 pow 1995 troszke inaczej

czarno/zielony z czerwonym prazkiem - podłączasz kierunkowskaz 1 str

żółto/zielony z czerwonym prazkiem - podłączasz kierunkowskaz 2 str

biało/czerwony z granatowymi paskami - wyłącznik drzwi

szyb el nie mam ... ale gdzies miałem rozpiskę jak coś

blokada rozrusznika - przewód przy stacyjce-kolumnie (grubszy) biało czarny (przeciąć go)

zamek centr otw- jasno zielony z czarnym paskiem

zamek centr zam- jasno zielony

te od zamka są tylko 4 szt w tym kolorze grubsze niz inne nie pamietam dokładnie czy nie naodwrót....

jak nie dasz rady to napisz

...ale

tego jednego ....ch.... do bagażnika ..nie znalazłem

 

....jeszcze ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

i jest chyba jeszcze jeden ze stacyjki napewno... ale nie pamietam koloru musiałbym to zobaczyć mam jeszcze wszystko na wierzchu

od razu też przed podłaczaniem

... pomysl jak wyjdziesz z kablem do syreny i do czujnika maski... bo tu jest lipa maleńka ale da sie cos wykombinowac bez wiercenia dziury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale tego jednego ....ch.... do bagażnika ..nie znalazłem

....jeszcze ;-(

Nie rozbieralem sedana (tylko kombi i hatchback), ale wydaje mi sie ze do lampki w bagazniku leci plusik, a minusik wychodzi do zamka w klapie, gdzie jest zalaczany do masy. Wiec szukaj gdzies przy lapce oświetlenia bagaznika. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że orientujecie się w sprawach alarmów itp. tematów. U siebie w P10 z 95 roku(sedan) mam odcięcie zapłonu. Nie wiem czy jest to patent fabryczny, ale nie sądzę. Gdzieś przy silniku widziałem jakieś użądzenie z napisem ,,Lukas" - sądzę, że to może od tego. Ale do rzeczy. Zauważyłem, że przy niskich temperaturach, mrozach lub przy dużej wilgotności powietrza, podczas deszczu. Znacznie trudniej jest mi wyłączyć to zabezpieczenie. Muszę dość długo przytrzymaś przycisk odblokowujący (nawet kilka minut), zanim zadziała. Z czym to może być powiązane? Gdy auto się już nagrzeje wewnątrz jest o wiele lepiej. Latem raczej nie mam tego proglemu. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć ja założyłem alarm 3 dni temu wydałem 550 zł :!: tak to jest duzo i to jeszcze po znajomości :idea: Do czego zmierzam sam alarm kosztował 400. Siłownik do dzwi 90 i jeszcze coś za 20 zł . Primerka 1,6 slx '94 Czujniki ruchu, czujniki na wszystkie dzwi i klapy, czujniki na uderzenia takie że jak wiatr wieje to sie nie włącza, odciencie zapłonu silnika i wszytko na pilota . Taki jest koszt dobrego sprawnego alrmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja założyłem alarm 3 dni temu wydałem 550 zł :!: tak to jest duzo i to jeszcze po znajomości :idea: Do czego zmierzam sam alarm kosztował 400. Siłownik do dzwi 90 i jeszcze coś za 20 zł . Primerka 1,6 slx '94 Czujniki ruchu, czujniki na wszystkie dzwi i klapy, czujniki na uderzenia takie że jak wiatr wieje to sie nie włącza, odciencie zapłonu silnika i wszytko na pilota . Taki jest koszt dobrego sprawnego alrmu

 

siłownik do drzwi 90 zeta? ktoś cię zrobił w balona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja doloze swoje 5 groszy do tematu

alarm 120 , czujniki wstrzasowe 25 pln, silownik slave do drzwi kierowcy 15 , aby zrezygnowac z przekaznikow zalozylem stara centralke z centralnego zamka no i syrena 25

 

montaz - ok.3 godzinki (wiadomo ja montowalem :P)

 

wszystko dziala i jestem bardzo zadowolony tym bardziej ze sam zalozylem a ta chyba najbardziej cieszy

 

koszty minimalne - niecale 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem centralke alarmowa wraz z syrena za 190PLN. Centralka jest dwukanalowa i planuje wykorzystac to do otwierania klapy bagaznika. Niestety po 3 godzinach przerwalem instalowanie, z powodu zimna. Musze poszukac cieplego garazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Ja kupilem centralke alarmowa wraz z syrena za 190PLN. Centralka jest dwukanalowa i planuje wykorzystac to do otwierania klapy bagaznika. Niestety po 3 godzinach przerwalem instalowanie, z powodu zimna. Musze poszukac cieplego garazu :)

Wkoncu ja zainstalowalem :)

Trwalo to ok 6 godzin. Czeka mnie jeszcze montaz otwierania klapy bagaznika z pilota, bo bylo zbyt późno zeby to jeszcze zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam napisz jak rozwiązałeś zamykanie szybek z alarmu... pozdr. ja to planuje zrobić ...

Niestety na razie nie rozwazalem tej opcji. Tez by sie to przydalo, mimo ze mam elektryke tylko w przednich drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...