Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

skrzypienie


cibor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna słyszę niepokojące dźwięki w prawym przednim kole, a mianowicie jakieś przerażliwe skrzypienie. Podejrzewałem, że to tuleje wahacza i spryskałem je środkiem smarującym, jednak i to nie pomogło,lecz tylko nasiliło hałas. Co może być przyczyną tego dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam piszesz, że spryskanie tej tulei nasiliło skrzypienie to przyczyna tego odgłosu nie jest nic innego jak sama tuleja. Jeżeli wcześniej było lepiej a teraz gorzej... Z tego, co wiem to tuleja górnego wahacza to częsta usterka w P10. Sam też wymieniałem, lecz u mnie były stuki, ale u Ciebie po dostaniu się tam różnego rodzaju zanieczyszczeń może się zacierać, więc objawia się to takim odgłosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem to tuleja górnego wahacza to częsta usterka w P10.
i w P11.

Witam.

Zgadza się. Proponuję rozebrać górne wahacze. Jeśli tuleje nie będą miały luzów, to wystarczy im zrobić smarowanie. Smarowanie czy pryskanie z zewnątrz nic nie daje - sa za szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna je w prosty i szybki sposob zdac rozebrac i nasmarowac pozadnie . cala operacja to ok 30 min. jezeli tulejki sa w miare ciasne na pewno pomoze i nie bedzie skrzypiec. tez tak mialem a teraz jest cicho po nasmarowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wam sie objawiają te skrzypienia? BO mnie sie wydaje ze cos skrzypi w desce, ale jak staram się słuchać, to nie moge zlokoalizować, może się przenosi od kół ?

 

Trzeszczy na dołach zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...