Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki gaz do Almerki 1.4 97 r.???


Gość Kerami

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam szanse kupic niezle utrzymaną Almere ale bardzo zalezy mi tez na taniej jezdzie. Czy kupując Almerke z 97r. jestem skazany na sekwencje??Silnik 1.4 i tego co słyszałem to wielopunkt. Nie wiem co z kolektorem czy plastikowy czy nie. Proszę o wypowiedzenie się osób będących w temacie. Z góry dzięki.

P.S. napiszcie ile wydam za załozenie gazu do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Również mam '97 1.4 i założyłem sekwencje KME DIEGO.

Problem w Nyskach polega nie na kolektorze lecz na przepływomierzu, który działa na zasadzie gorącego drutu, a co się stanie gdy mieszanka gaz-powietrze trafi na drut to wiadomo..BUM i może tylko pokrywka z f.powietrza szczeli albo, co gorsze, przepływomierz.

Gdy szukałem gazownika do mojej nyski, każdy mówił że założy II generacje..ale, no właśnie zawsze było ale.

Z tego co wiem, to niektórym śmiga II gen aż super...ale ja nie chciałem ryzykować i dałem sekwencje.

W mieście (100% jazdy) pali mi od 8-9/100 z wskazaniem na 8.

W Bytomiu za KME DIEGO dałem 3000zł a IIGEN do Nyski (WAŻNE) chcieli 2300-2400.

Wybór należy do ciebie.

Ja zrobiłem już 6tys. w ciągu 2 miesięcy i no problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..BUM i może tylko pokrywka z f.powietrza szczeli albo, co gorsze, przepływomierz.
mam instalke od 2 miechow albo od miecha ani jednego wystrzalu...
a IIGEN do Nyski (WAŻNE) chcieli 2300-2400.

Wybór należy do ciebie.

rotfl zakladalem na szombierkach 1800 zl 2 generacja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że wszystko może być OK. Ale nawet przeglądając te forum znalazłem kilka postów że wszsystko ok przez 6 miesięcy a potem w ciągu miesiąca 2 strzały.

 

Ja nie odradzam IIgen, wiadomo że jest tańsza, ale musi być NAPRAWDĘ DOBRY gazownik by ją ustawił. Jeżeli ktoś Ci powie że założy i ustawi IIgen do nyski w ciągu 1 dnia to... nie chciałbym mieć takiego gazu.

 

A co do cen 1800 lub 2400 wszystko zależy od części...no i miksera który musi być specjalny dla nyski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny sekwencji na tyle spadły że warto to rozważyć. Ile chcesz trzymać autko? Ile kilometrów robisz rocznie?

 

W przypadku Almerki 1.4 zwykła instalka sprawdzi się nieźle pod warunkiem, że załorzy ją gość co ma dośwaidczenie w gazowaniu Nissanów. W przeciwnym razie kłopoty murowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Jeśli instalacja 3 gen. to musi być założony specjalny mixer do tej almery a i tak w póżniejszym czasie problemów z pracą na gazie się nie uniknie. Mixer specjalny dlatego że przepływomierz znajduje się pod przepustnicą a jest na gorącym drucie. Druga sprawa że przy obecnych cenach instalacji sekwencyjnych nie ma się po prostu nad czym zastanawiać / zero wystrzałów , miejsze zużycie gazu i bardzo dobre osiągi eksploatacyjne silnika./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

ja w swojej almerce 1,4 98r mam II gen lovato z stag 100

Ładnie śmiga pod warunkiem że nie odwiedzam gozownika, który mi to zakładał.

a co do instalacji to sekwencje już nie sa tak drogie więc lepiej sekwencje założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...