Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Obieg i Nawiew


Gość lord honey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

ostatnim razem jak pisalem mialem p10 teraz jestem szczesliwym posiadaczem p11 mam do was pare pytan

 

1. kiedy klimatyzacja jest wlaczona kiedy swieci sie dioda czy nie( moze banalne pytanie ale nie moge tego sprawdzic bo jeszcze nie napelnilem instalacji )

2. slaby nawiew mozecie mi powiedziec czy to normalne w p11 czy musze cos przeczyscic bo w p10 nie mialem z tym problemu

3. moze najbardziej banalen pytanie :) no ale cuz uczono mnie jak nie wiesz pytaj co to jest ten caly obieg gdy go wlaczam jest jedynie glosniej w samochodzi nie czuje wiekszej roznicy

4. na jaki okres wystarcza naplnienie instalacji

 

 

z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

ad. 1

Jak jest klima włączona to powinna zapalić ci się dioda na przycisku

ad. 2 musisz wymienić filtr kabinowy masz go za schowkiem pasażera

ad. 3 To jest obieg zamknięty powietrza włączasz go wtedy gdy przed tobą jedzie stary STAR i kopci mu się z rury wydechowej aby nie wąchać jego spalin

ad. 4 klimę jak nabijesz i jak jest szczelna to powinna ci długo wytrzymać ale co roku trzeba pojechać na sprawdzenie szczelności i ew. dobicie klimy

Pozdrawiam :

Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak klima jest właączona powinna świecić sie dioda(u mnie na niebiesko)przy włączniku - klima jest tylko wtedy właczona gdy przycisk jest wciśniety i wntylator włączony

 

żeby ci mocniej dmuchało musisz wymienić filtr kabinowy - ja polecam knecheta - mam wszystkie filtry od nich i są OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak układ jest pusty to niebieskozielona dioda na przycisku powinna się świecić po jego wciśnięciu. Sygnalizuje ona tylko zamknięcie obwodu włącznika. Oczywiście srężarka sie nie zasprzęgli jak nie będzie ciśnienia w układzie, ale diodka ma się świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nawet jak układ jest pusty to niebieskozielona dioda na przycisku powinna się świecić po jego wciśnięciu. Sygnalizuje ona tylko zamknięcie obwodu włącznika. Oczywiście srężarka sie nie zasprzęgli jak nie będzie ciśnienia w układzie, ale diodka ma się świecić.

U mnie przy pustym układzie dioda nie zapalała się i sprężarka nie zasprzęglała.

Po zaspawaniu dziurawej rurki i napełnieniu czynnikiem wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a umnie padła żarówka i mimo działania klimy się nie zapala. Jak jeszcze była cała to zapalała nawet bez czynnika w układzie. Chcę jeszcze dodać, że klimatyzacja włącza się automatycznie po skierowaniu nawiewu na przednią szybę i w tym przypadku przycisk nie zapala się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Lord honey napisał, że jak włącza obieg wewnętrzny to robi sie w środku głośno. Ja mam to samo i to nie jest głośno tylko wręcz hałas. Do tej pory nie zwracałem na to specjalnie uwagi bo rzadko tego używam ale to chyba normalne nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne bo pobierasz powietrze z kabiny.

Czyli hałas jest " podwójny" raz nawiew dwa " zasysanie " powietrza z kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...