Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Budowa systemu audio


malin_f1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam pionka 5700 KLIK i zastanawiam się jak będę mógł sterować tym radiem (bas i sopran) po podłączeniu wzmacniacza pod którego z kolei podpięty będzie system odseparowany na przodzie na bazie Hertz ESK165 no i z tyłu wiadomo skrzynia. pytanie teoretyczne z tyłu na radiu są dwa wyjścia po chinch-ach no... i tyle wiem :D może ktoś wyjaśni jak to idzie :) w szczególności z uwzględnieniem tego modelu radia którego nie chcę zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malin - byś się wstydził - masz pod nosem Yankesa.....- tylko dupska pewnie się ruszyć nie chce :lol:

A po drugie masz 2xRCA z których chcesz dać na wzmacniacz i to z kolei na głośniki ?? A skrzynka powinna być wysterowana z oddzielnego wyjścia - nawet jeśli nie masz na woofer oddzielnego - to puszczasz po RC i muisz dać filtr dolnoprzepustowy - chyba że takowy ma wzmacniacz z którego "popchniesz" skrzynkę...

Doczytałem, że tam są tylko 2x RCA ?? no to bedzie ciężko wysterować skrzynkę - musisz kupić wzmacniacz do skrzynki - najlepiej z filtrem i regulacją częstotliwości - 50 Hz - 80Hz-125Hz wtedy bedzie to najłatwiej i chyba najsensowniej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko loko :D yankes będzie robił tylko jeszcze nie wiem kiedy :D bo co kalkulacja to drożej wychodzi :D a z nim spokojnie pogodać to ciężko bo chłopak ciągle jest rozrywany :D chodzi o to że z radia daje jakiś kabel na wzmak a z wzmaka gra przód + skrzynia i chcę radyjkiem sterować basy soprany itp...

 

[ Dodano: Pon 23 Paź, 2006 ]

No i zaczęło się :) Moje audio oparte będzie na :

 

zestaw u-PB Pack 4 KLIK!!!

 

przód POWERBASS L-6C

wzmak u-Dimension Glow 4075

sub POWERBASS S-10 w zamkniętej skrzyni 20L

okablowanie Dietz-a

radio Pioneer 5700 docelowo będzie 6800

 

W chwili obecnej są położone kabelki do tego zostało wygłuszenie drzwi (obustronne) + panele pod głośniki. gwizdki będą jednak w słupkach a nie przy lusterku (tak zadecydowałem:) ) no i oklejona będzie tylna półka od góry dzięki temu będzie mniej brzęczeć :) docelowo okleję też klapę bagażnika i pokryję jakimś materiałem ale to już zrobię sam. wzmacniacz będzie w bagażniku przymocowany u góry właśnie do tej wygłuszonej półki oczywiście będzie na sklejce pokrytej materiałem dodatkowo go przyspawam żeby nie ukradli ;)

Jadę trochę pomarudzić kumplowi i może kilka fotek zrobię :) tak jak myślałem z montażem zejdzie się dwa dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich :) po dwóch tygodniach walki i nerwów wszystko gra tak jak powinno :))) pierwszy montaż czyli wygłuszenie + kable + głośniki trwał dwa dni :) odebrałem samochód no i wszystko ładnie pięknie gra... do momentu aż się weźmnie głośniej i basik trochę zadudni... następowało pyk i wzmak się wyłączał... po tygodniu domysłów kombinowania i kręcenia wzmakiem efekt żaden... więc postanowiłem zamontować kondensator :) który myślę że przy tym sprzęcie nie jest aż tak potrzeby ale coś trzeba było zrobić z tym wyłączającym się wzmakiem bo dostawałem już białej gorączki... po montażu kondensatora to samo... z tą różnicą że wzmak zaczął się wyłączać później... po telefonach do essy znaleziona została przyczyna jakże banalna... wzmacniacz 4kanałowy więc logicznie jak mamy 3 kanały wykorzystane to przełączik ustawiłem na 3ch. to był błąd :D po przełączeniu na 4kanały jak ręką odjął :D EUREKA!!! mimo wszystko kondensator dietza 1F został w samochodzie jako miły dodatek :) myślę że prędzej czy później bym się na niego i tak zdecydował :) cały ten mój zestaw obecnie gra pod starym wysłużonym Pionkiem DEH 4400RB który podczas odsłuchu okazał się dużo lepszym odtwarzaczem od Pionka 5700 którego miałem :) obecnie myślę nad alpine 9853 albo 9855 :) chociaż wymyśliłem sobie że w przyszłym roku będę montował w środku jakiś 6-7 calowy LCD więc sprawę odtwarzacza narazie odkładam w czasie :) lepiej zainwestować raz a dobrze no i musi być opcja odtwarzania płyt DVD a to nie jest tania zabawka z tego co się zorientowałem :) teraz chyba najważniejsze... jak to gra... jak już nie raz podkreślałem audiofilem nie jestem ale lubię mieć coś dobrego co cieszy oko i ucho :) jak dla mnie sprzęt ten gra bardzo dobrze i spełnił wszystkie pokładane w nim oczekiwania :) jestem naprawdę bardzo zadowolony :) być może uda mi się dotrzeć na spocik w piątek to się pochwalę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cała impreza bez radia z kondensatorem 1F Dietza + okablowanie dietza wyszło 2,6 tys gwizdki mam delikatnie ukierunkowane na środek i bardzo się z tego cieszę bo grają jakby to określić... soczyście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała impreza bez radia z kondensatorem 1F Dietza + okablowanie dietza wyszło 2,6 tys gwizdki mam delikatnie ukierunkowane na środek i bardzo się z tego cieszę bo grają jakby to określić... soczyście :D

 

za 2,6 to ja sobie wole cos innego przy autku dłubnac-coś zeby szybciej jeżdziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak i będę miał 1 sek szybciej do 100? albo na trasie 300km będę szybciej o 10min u celu bez sensu przy tym silniku który mam :) (a dobre soft turbo to 4-5 tys) wolę spalnie na poziomie 7l niż 10l :) pozatym może na wiosnę będę zmieniał samochód ale to się okaże poztym ten system będzie już przechodni następnym razem wydam 600zł na wygłuszenie kable i montaż i znów będę się cieszył pięknym dźwiękiem z mojego audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avensisa D4D 180 :D

 

a tak poważnie to zadowaliłbym się jakąś P11.144 nawet z silnikiem 1,6 pod warunkiem że to byłby to QG bo...

 

1 ojciec taką ma i lata to odczuwalnie lepiej od mojej almery poprostu czuć zmienne fazy rozrządu jak na 1,6 i tą masę samochód jest naprawdę elastyczny i co najważniejsze przy 160 -170 nie traci jeszcze tchu i ładnie dalej przyspiesza bez większych oporów do 190 zapinasz piątkę i przyśpieszasz dalej na V max jeszcze jej nie testowałem a GA14DE powyżej 160 to już cieniutko... idę o zakład że seryjnym QG16DE w budzie P11.144 objeżdżam wszystkie seryjne GA14 i GA16 niezależnie od budy :)

 

2 QG16DE pali tyle samo co GA14DE albo nawet mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki po weekendzie bo dziś wyjeżdżam :) za tą cenę można kupić niezłe używki np wzmak itd... jednak ja chciałem mieć rzeczy nowe :) no i raczej postawiłem na jakość a nie łubu dubu :D niezłe łubudubu można za 600zł zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki po weekendzie bo dziś wyjeżdżam :) za tą cenę można kupić niezłe używki np wzmak itd... jednak ja chciałem mieć rzeczy nowe :) no i raczej postawiłem na jakość a nie łubu dubu :D niezłe łubudubu można za 600zł zrobić...

 

Jaq jutro Navi i DVD będę montował :grin: zobaczymy czy niczego nie sknoce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wierym fanem pionka ale przy lepszym sprzęcie widać jak pionek koloryzuje alpina zagra bardziej naturalnie a na tym mi właśnie zależy

waham się międzu 9853 a 9855 ale... prawdopodobnie wybór padnie na DEH-P88RS :D jednak stara miłość nie rdzewieje za***iście podoba mi się to radio no i EISA 2006/2007 myślę że to coś znaczy :)

 

Foto story

 

IMG_1282.jpg

Słupek od tyłu :D

 

IMG_1283.jpg

Słupek zbliżenie :D

 

IMG_1317.jpg

Słupek kontakt :D

 

IMG_1307.jpg

Stary poczciwy pionek 4400RB niedługo do wymiany :)

 

IMG_1325.jpg

W japońskim samochodzie wzmazniacz tylko MADE IN JAPAN :)

 

IMG_1329.jpg

Skrzynka

 

IMG_1332.jpg

Kondziu

 

IMG_1334.jpg

Bażnik - stawiam na funkcjonalność bo od czasu do czasu trzeba narty wrzucić a w lato deskę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy wyborze radioodtwarzacza pozostala juz tylko marka Pioneer to wez pod uwage jakosc dzwieku jaka prezentuje DEH-77MP bo sadze ze naprawde warto. Moze design jest troche mniej porywajacy ale brzmienie jest jak najbardziej godne polecenia (oczywiscie jak na ta marke). Nie wiem tez czy interesuje Cie cos takiego jak korekcja czasu i poukladanie sceny dzwiekowej ale pod tym wzgledem Alpine 9853 chyba nie ma sobie rownych w swojej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malin, tweetery montowałeś sam, czy jakaś firma? Ile samo montowanie i oklejanie kosztowało? Zdaje się, że skórą oklejone są, mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko robił mój kumpel robocizna napewno była trochę po znajomości :) 800zł wyszła cała robocizna z jego kablami dość grubymi :) (Dietz) matami itp w sumie to 700 bo skrzynię kupiłem za 100zł słupki są skajem zrobione choć wyglądają jak skóra :D ale naprawdę są profi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...