Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

WYCIEKI PŁYNU CHŁODNICZEGO


Gość świeży

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę uprzejmie o porady skąd może wyciekać płyn chłodniczy. Ubytki nie są zbyt duże ale jednak zauważalne i trzeba to kontrolować systematycznie. Oglądałem silnik moim amatorskim okiem z góry, z boków i z dołu. Wypatrzyłem nieco zawilgotniałe miejsca z tyłu silnika ( od strony deski rozdzielczej) ale kiepsko dam dostrzec jakieś punkty wyciekowe. Wszystko tam jest jakby upaćkane i zwilżone. Kiepska tam jest też widoczność. Czy tam przypadkiem nie ma jakich elementów lub punktów wrażliwych, które w P10 92' mogą szczególnie powodować wycieki ?

 

pzdr Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze ze masz gaz założony ja ostatnio musiałem wymienic reduktor i okazało sie że wiekszosc przewodow doprowadzajacych plyn chłodzacy była sparciała i lada moment by sie rozpadła wiec moze tam poszukaj

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy rury do nagrzewnicy sie nie przetarły o nadwozie samochodu. Miejsca wejść są w gumach, jesli któras wypadnie i blacha trze o rure to dziura jak znalazł.

 

Ja sie kapnołem w ostatnim momencie, mam przeciętego weza do polowy jego grubosci ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz rozszczelnionej chłodnicy to są duże szanse że cieknie ci spod uszczelki od pompy wody (sparciała uszczelka)!, ja przy wymianie chłodnicy odkamieniając układ jakimś markowym środkiem rozszczelniłem maxymalnie motorek :( , leciało ciurkiem....wqrwiłem się maxymalnie :x ale jak zalałem nowe petrygo przestało jakby ręka odjął, od tamtego czasu kontroluję poziom wody w zb. wyrównawczym ale jest ok :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te moje wycieki to nie są z przodu maski tylko z tyłu pod podszybiem; z tyłu silnika; gdyby to było z przodu wokół chłodnicy czy też przedniej części silnika to OK bo to widać słychać i czuć ale tam od dołu od tyłu ??? co tam może wyciekać ??

Arek

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...