Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Instalacja klimy w samochodzie bez klimy?


lisek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu sie zastanawiam nad zamontowaniem w mojej primerce klimatyzacji.

 

Mam silnik 1.6 16V.

 

Samochod ma dwie poduchy, koncowka roku 1995 wiec wlasciwie ma wszystko. No wlasnie. Prawie wszystko bo nie mam klimy.

 

Mam otwory na przewody, mam gotowe kostki instalacji elektrycznej, miejsca na przekaźniki, uchwyty na chlodnice, dodatkowe wolne koło pasowe itd.

 

Brakuje samego osprzetu czyli ... no wlasnie.

 

 

Czego mi jeszcze brakuje, oraz jak zapatrujecie na taka instalacje.

 

Kompresor, chlodnica, rurki, skraplacz, nagrzewnica, wlacznik w deske (mam miejsce, mam tez wyprowadzona fabryczna kostke do pstryczka)

 

Jak myslicie bedzie co z tego? Moze np. nagrzewnicy nie trzeba by wymieniac, tylko cos do niej dolozyc? Czy dmuchawa zostanie taka sama?

 

Moze ktos ostudzi moj zapal, zanim zainwestuje kase a potem to wszystko wywale? ;-)

 

Caly zestaw jaki opisalem kosztowal by mnie 600zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładałem w n-14.części: komresor , podstawa pod kompresor, nowy pasek , skraplacz i parownik ( plus obudowa w kabinie), przewody wysokiego i niskiego ciśnienia,przkaźnik, końcówka przycisku włącznika, filtr (taka buła przy chłodniczce), drugi wiatrzak (jeśli fabrycznie go nie było) napełnienie. instalacja elektryczna jest fabrycznie przygotowana do klimy.Wiatrak( ten w kabinie) , nagrzewnica zostają.p.s pamiętaj żeby wszystko było na gaz r134a wtedy idzie to normalnie napełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kompresor ( okazało się że umarł) bez podstawy ,rurki i parownik ( z połamaną obudową- która jest taka sama jak w n-14 ) i skraplacz dałem 600 zł.Wszystko leżało u sprzedającego parę lat w piwnicy.P.s parowniki też są takie same (w p-10 i n-14 )- różniżą się tylko odkręcanym gwintem do przewodu niskiego ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lisek, Ty mi lepiej powiedz gdzie kupujesz po takich cenach? Masz wszystkie ceny na takim poziomie czy akurat tylko do tej klimy?

 

odezwalem sie do goscia na allegro co sprzedawał chłodnice do klimy.

 

Powiedziałem Co mi potrzebne i tak wycenił mi wszystko.

 

Tylko gosc z Gliwic, a ja aktualnie z Warszawy wiec troche nie ma sensu jechac, jeszcze zobacze, ale bardzo chce miec klime ;-) Wczesniej jak szukalem wychodzilo mi zawsze powyzej 1000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...