Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

drążek kierowniczy do P12


Gość ojciecdk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem:

Kupiłem lekko pukniętą w bok Primerę rocznik 2002 P12. Okazało się (co było niewidoczne pod osłoną drążka) że drążek jest wygięty. Nowy w serwisie 3700 - bo jest on ponoć nierozbieralny i tyle kosztuje z przekładnią. Podrób jeszcze nie ma.

Po roku przednie opony zjechały się bardzo - są do wyrzucenia.

Gemetrii się ustawić nie da, kasy na nowy też..

Co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy w serwisie 3700 - bo jest on ponoć nierozbieralny i tyle kosztuje z przekładnią

 

Witaj,

 

Musisz szukać używanej przekładni jak nie jest rozbieralny,

poniżej podaje tobie link do goscia, który sprzedaje primerę P12 na części,

http://www.allegro.pl/item132867656_nissan...rozbiorka_.html

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skozystałem z podanego linku. Oczywiście że da się wykręcić sam drążek z przekładni. To co proponuje ASO - to choroba.

Ale żeby nie było tak różowo kupiony od gościa na Allegro drążek nie pasował, bo był z rocznika 2005. Wg gościa miało to nie mieć znaczenia. Czekam teraz na kolejny - ponoć już znalazł, i jak zauważył , rzeczywiście jest różnica w grubości na gwincie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje u niego sam drązek?

Nie robił problemu z wymianą ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przerabiałem podobny temat z drążkiem. Pewnie masz P12 diesla - tam wg ASO nie występuje drążek kierowniczy - jest cała przekładnia. Ja drążek kupiłem na giełdzie w Poznaniu (stary miałem na wzór) gościu odkręcił chyba z 3 przekładni drążki i tylko w jednej był drążek taki jak mój - do diesla jest on trochę grubszy i ma inny gwint. A to co w ASO mówią że jest nierozbieralny to można w bajki włożyć 0- idzie go odkręcić tylko nissan nie przewiduje chyba wymiany drążka -> tylko z całą przekładnią - nawet w ich programie Nissan Fast nie ma częći drążek kierowniczy do P12 diesel. Więc najlepiej podjechać na giełdę albo kupić z allegro od kogoś kto sprzedaje części od diesla (np sprzedaje silnik - wysłać mu maila czy nie ma drążka od tego auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc najlepiej podjechać na giełdę albo kupić z allegro od kogoś kto sprzedaje części od diesla (np sprzedaje silnik - wysłać mu maila czy nie ma drążka od tego auta)

 

Tak tez doradziłem, podajac link na allegro do goscia, który sprzedaje na częsci P12

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapłaciłem 100 PLN - już wymieniony (30 PLN) i wszystko gra.

Pasował dopiero drugi drążek, ale allegrowicz przysłał mi go za darmo.

Zrobiłem geometrię, założyłem zimówki i jestem happy... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze :-), ze wszystko skończyło się ok.

i polecony allegrowicz widać tez ok. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...