Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr paliwa wymiana


Gość maacieq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie laickie pytanie, bo wpadłem sobie na pomysł :idea: :idea: żeby w końcu wymienić filterek a nie wiem jak się zabrać do tego. a no i slyszalem że są dwa filtry, użyłem szukajki ale tam niewiuele było na ten temat. Ile kosztuje taka impreza chociażby filtrona?? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w p10 ale w mojej GT wykręciłem puche z filtrem i rurami(kilka śrubek i 2 objemki) i bez problemu sie do filtra dostałem - tylko węzyk nie chciał sie jeden odessać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2?

Ciekawe, może chodzi o ten pochłaniacz par paliwa?

Ja wymieniłem jeden, tzn. ten co jest przy pompie hamulcowej.

Kosztował chyba 45zł filtron.

Znaczy wymienił mechanik przy okazji zmiany oleju w skrzyni, bo pozapiekały się rurki na nim, może raczej przykleiły i bałem się urwać.

Koleś wykręcał go z 30 minut i w końcu odkręcił przewody przy silniku, później na blacie już szybko rozłożył.

Warto było, syf niezły z niego wyleciał.

 

Pzdr.

brodacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa: W 1,6 filterek jest przy pompie hamulcowej (jest jeden)w takich obejmach ściskowych.Trzeba go z tamtąd wyszarpnąć odkręcić 2 zaciski na przewodach na górze i na dole( śrubokrętem gwiazdkowym ) , zdjąć przewody ( uleje się troszkę paliwka ale to nie przeszkadza ).Włożyć nowy filtr ,zacisnąć przewody.Pewnie trzeba będzie użyć trochę siły ale napewno dasz radę.P.S najlepiej to zrobić na zimnym silniku będzie się robić przyjemniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...