Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czerwone WSZYSTKIE wskazówki zegarów w mojej W10..:D:D:D


Gość zgrywus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem je już dawno ale dopiero sie zebrałem z tematem.

Musze zaznaczyć że wskazówki świecą na czerwono w nocy przy włączonych światłach:)

Strasznie dokłądna robota ale efekt taki jaki widać.Niestety nie mam fotek z "robocizny" ale jezeli ktoś bedzie miał pytania to oczywiście na wszystkie odpowiem.

UWAGA NA ZDEJMOWANIE WSKAZÓWEK ,zpamietajcie ich ustaiwienie albo jakoś zaznaczcie bo ja spedziłem duuuuuzo czasu na dogrywaniu temperatury,obrotów i t d.....

 

Tu są fotki zegarów i mojego "panelu sterowania"..;p

http://i14.tinypic.com/4cbo3ky.jpg

http://i13.tinypic.com/2cf2ul2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz zdjecia to rozdzielczosci 640x480 lub 800 x 600 bo rozwalasz strone

Teraz są to same linki.Mam nadzieje ze jest ok.

 

 

O to zdjęcia nocą,efektu nie ma niesamowitego bo aparat mi nie łapie ostrości bez lampy i niedawno przepaliła mi sie środkowa dioda w zegarach(wszystko na raz;/ ).Ale przy pełnym podświetleniu efekt jest zadawalający i nie dużo mu brakuje do podświetlenia z VW ;p .....Pozdrawiam

 

http://i13.tinypic.com/2v94qxe.jpg

http://i14.tinypic.com/34yb61u.jpg

 

 

Zostaje przy umieszczaniu samych linków ;p.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgrywus, miałeś cos kombinowane z licznikiem ??

bo cyferki się nie pokrywają wtrakcie obrotu... spójrz na licznik "dzienny" zero już wskoczyło a 9 jest w połowie drogi :lol:

 

Nie mam linki prędkościomierza i dlatego tak to wygląda......Nie moge sie niegdzie doszukać takowej.Jedną znalazłem na szrocie to mi 150 zł krzykneli plus przesyłka za granice.Poprostu zgroza.Jakby coś ci sie o uszy obiło to daj znać.Chętnie założe i zobacze ile moja styrana Primcia może wyciągnąć i w jakim czasie:)Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 27 Paź, 2006 02:33 ]

Kto mi wyjaśni dlaczego ta Primera też ma CZERWONE WSZYSTKIE wskazówki??

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1617461

Wiem ze to mało ważne ale nawet w GT czerwone są TYLKO od prędkościomierza i obrotomierza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim NXsie też miałem wskazówki czerwone które świeciły, ale robiłem to bez zdejmowania zegarów i wyjmowania wskazówek. Zdjołem szybke i wskazówki od góry pomalowałem ładnie czerwonym markerem. Były ładnie czerwone i bardzo ładnie świeciły. Jeśli ktoś nie chce robić markeret to polecam lakier ze sklepu modelarskiego czerwony permanentny. Używa się go do lakierowania lamp tylnych w modelach. Jak powiecie sprzedawcy do czego potrzebujecie to od razu będzie wiedzial. Mała puszka kosztuje poniżej 10pln i starczy na pół klubu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu bo trochę mi pasuje ;)

Czy ktoś wie gdzie dostanę w Gdańsku czerwone silikonowe kapturki do żarówek w zegarach. Kupiłem niby czerwone ale w rzeczywistości są bardziej pomarańczowe i efekt podświetlenia wg mnie wpada lekko w różowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu bo trochę mi pasuje ;)

Czy ktoś wie gdzie dostanę w Gdańsku czerwone silikonowe kapturki do żarówek w zegarach. Kupiłem niby czerwone ale w rzeczywistości są bardziej pomarańczowe efektpodświetlenia wg mnie wpada lekko w różowy.

]

 

Ja polecam diody zamiast zarówek.Poszperaj na allego,powinienes znaleść diody które są przystosowane juz do włożenia w zegary,sa tej samej wielkosci co żarówki(nie trzeba nic lutować ani kombinowac)Efekt jest dość dobry,napewno lepszy od kaptórków i kolorowych zaróweczek ponieważ są to diody o szerokim koncie świecenia(nie dają efekt punktowego światła tylko ładnie sie rozpraszają oświetlająć równomiernie całe zegary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam diody zamiast zarówek.Poszperaj na allego,powinienes znaleść diody które są przystosowane juz do włożenia w zegary,sa tej samej wielkosci co żarówki(nie trzeba nic lutować ani kombinowac)Efekt jest dość dobry,napewno lepszy od kaptórków i kolorowych zaróweczek ponieważ są to diody o szerokim koncie świecenia(nie dają efekt punktowego światła tylko ładnie sie rozpraszają oświetlająć równomiernie całe zegary)

 

Nie bardzo się orientuje w temacie, czy mogą być takie:

dioda1

lub bez oprawki:

dioda2

Tylko czy wtedy bedą pasować do oryginalnych oprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze z tych które pokazujesz są do zegarów w których nie można wymienić samej żarówki tylko trzeba razem z oprawką a drugie są do tych oprawek z których da się wyjąć żarówki. Rozbierz zegary to będziesz wiedział jakie dokładnie potrzebujesz i w jakiej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze z tych które pokazujesz są do zegarów w których nie można wymienić samej żarówki tylko trzeba razem z oprawką a drugie są do tych oprawek z których da się wyjąć żarówki. Rozbierz zegary to będziesz wiedział jakie dokładnie potrzebujesz i w jakiej ilości.

 

Mam wyjmowalne żarówki z oprawek więc chyba te drugie wchodzą w grę. One są dokładnie wielkościowo takie same jak żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to są takie same jak żarówki i to są właśnie te o których pisał Zgrywus te co rozpraszają strumień światła.

Dokładnie tak Panowie.To są te diody o których pisalem.

Tylko dowiedz sie DOKŁADNIE czy są to odpowiedniki żaróweczek 5W bo ja ostatnio z polski sciagnalem i okazało się ze to były te mniejsze.

Zazwoń do gościa i on ci powie co jest co.

Nie radze kupować od razu z oprawkami bo nie wiadmomo czy do Nismo beda pasowac.

 

Efekt jest naprawde fajny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypas powiedz jak tego dokonałeś !

Ja dorwałem czujnik ciśnienia oleju i będzie mi dodatkowy wskaźnik z GT działał :)

Tylko musze wskazóweczki w nim na czerowno zrobić żeby od reszty nei odbiegały :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypas powiedz jak tego dokonałeś !

Ja dorwałem czujnik ciśnienia oleju i będzie mi dodatkowy wskaźnik z GT działał :)

Tylko musze wskazóweczki w nim na czerowno zrobić żeby od reszty nei odbiegały :P

 

 

 

W skrocie:

Wyjmujesz zagary,demontujesz ta plastikowa przezroczysta oslone,wskazowki demontujesz poprzez zdjecie tych czarnych oslonek na nich i podwarzenie ich np:nozyczkami(uwazaj zeby nie polamac i zapamietaj dobrze ich ustawienia),zdzierasz od spodu wskazowki ta biala farbe(np nozykiem do papieru).jak juz wskazowki sa przezroczyste malujesz je jakacz dobrze czerwona farba (musisz sie dowiedziec jaka farba bedzie przebijac biale swiatlo,ja kupilem piersza lepsza i trafilem.wskazowki swieca na czerwono),przy malowaniu musisz byc bardzo dokladny bo jak krzywo pomalujesz albo nierowno nalozysz farbe to bedzie bieda.wez do tego sobie najmniejszy pedzelek jaki uda ci sie nabyc.pomaluj tylko i wylacznie spody wskazowek nienaruszajac ich bokow bo bedzie brzydko wygladac.

po wszytkim montujesz wskazowki(pamietajac poprzednie ostawienie)i skaldasz wszystko do kupy .

Efekt murowany:)

Powodzenia i mielgo dlubania:),mi to zajelo caly dzionek...bo nie moglem dojsc do tego jak byly czesniej ustawione:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej boli mi to że jak zdęjmę wskazówki to potem dokładnie tak samo ich nie zamontuje i tym samym rozkalibruje zegary.

 

Dziękuje za tą wskasówkę, jakimś nożem bez demontarzu wskazników może uda mi się oskrobać to białe a potem zabezpieczenie papierem i malowanko, no zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej boli mi to że jak zdęjmę wskazówki to potem dokładnie tak samo ich nie zamontuje i tym samym rozkalibruje zegary.

 

Dziękuje za tą wskasówkę, jakimś nożem bez demontarzu wskazników może uda mi się oskrobać to białe a potem zabezpieczenie papierem i malowanko, no zobaczymy...

 

Nie ma za co.Jak ci sie uda to bedzie ok.ja sie strasznie nameczylem nad tym zebyje dobrze ustawic ale chyba mi sie udalo:p

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...