Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 2,0 z LPG -dramat w spalinach, spadek falujących obrotów


Gość S.P.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam niezłą lipę. Spaliny - dramat! Wolne obroty na benzynie są nierówne i co jakiś czas nagle spadają do granic pracy (w większości gaśnie), zaś na gazie jakoś hula lecz podczas jazdy również czyje czasowe (2 sek.) przytłumienie. Wiem, że sonda lambda jest do wymiany. Obawiam się, ze w P11 są dwie sondy - ciekawe czy diagnostyk wie którą.Nie wiem, czy tylko to mnie czeka. Straszą mnie przepływomierzem powietrza (brudny filtr powietrza już wymieniłem). Nie wiem jak tam filtr paliwa. Czy ktoś się spotkał z podobnymi objawami? dziękuję za odpowiedź!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką ty masz chłopie wogóle instalację?mieszalnikowa, z elektryką[komputerem] czy sekwencyjną?????na pierwszy ogień to podbiłbym na twoim miejscu do dobrego gazownika oraz obejżał filtr powietrza i świeczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P11 jest jedna sąda a w P11 144 2.0 są dwie

Zrób auto diagnostykę która wykaże co jest do wymiany

Napisz coś więcej np. przebieg na gazie :?:

Przepływomierz w większości wystarczy wyczyścić

Kiedy były wymieniane kable WN :?:

Jaki model instalki gazu :?: itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za zainteresowanie moim problemem. Na razie wymieniłem zafajdany filtr powietrza i umówiłem się na wymianę sondy - tej przy silniku. Zdecydowałem się na wysokiej klasy (jak powiedział mechanik) zamiennik - chyba Walker. Póżniej zobaczę jak się zachowuje przepływomierz powietrza, przy czym sprawdzę oczywiście świece i kable. Co do instalacji gazowej to jest ona wersją "przejściową" - już nie zwykła i jeszcze nie sekwencyjna. Ma ona już 5 lat na karku. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie w podobnym przypadku to jeszcze raz proszę o podpowiedzi.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.P. A skąd wiesz że sonda lamda jest do wymiany? U mnie takie wyniki jak przedstawiasz miały tylko jedną przyczynę - mikser do bani !!! Silnika 2,0 nie znam ale w serii GA14/16 jeżeli występują powyższe objawy to winny jest mikser!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem nie znam silnika 2.0 więc nie wiem jaki mikser powinienieś mieć żeby było dobrze (no w miarę dobrze bo z mikserem nigdy na 100% dobrze nie jest). Generalnie w GA14/16 mikser nie może przesłaniać przepływomierza, dlatego ma obok dużego otworu o średnicy około 34 mm drugi mniejszy np 12mm z tulejką , która powinna być wycentrowana dokładnie na tulejką w której w przepustnicy jest osadzony przepływomierz (fotki takowych są, trzeba poszperać na forum ;-) ).

Kiedyś mając b. podobny problem do Twojego zrobiłem eksperyment (u gazowników z wpiętym analizatorem w wydechu) podnosząc puszkę filtra (wtedy mikser był w środku puszki).Powietrze było ssane prosto do przepustnicy z pominięciem reszty układu dolotowego. Analiza spalin zmieniła się od ręki na normalną tj np z HC 1200! spadło do około 30, CO z ponad 10% do 0,3. Teraz z dobrym miserem mam 100-200 (na noPB), CO ~1,5 (na no PB). Na gazie spaliny są w normie :-). Myślę że możesz pojechać do gaziarza i zrobić podobny eksperyment, w każdym razie będzie to duuużo tańsze niż natychmiastowa wymiana sondy (oczywiście mogło się zdarzyć że Ci padła, ale myślę że masz więcej niż 50% szans że jest ok). Napisz jaki masz sterownik, zrób foty miksera, od kiedy masz instalacje etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim.

Jednak wyszło na "diagnostę". Wymieniłem sondę lambda ( Nissan ok.600 zł, Walker 220 zł.) oraz przepływomierz powietrza (Nissan 2400 zł, Bosch 700 zł) i spaliny są idealne. Po cenie części utwierdziłem się w przekonaniu iż Primerka jest wyższą półką klasy średniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...