Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Śruby/nakrętki do kół


Gość kdd111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak przy okazji.

Zmieniłem alufelgi na zimówki na stalowych felgach, ale śruby założyłem z Alu (oryginalne zamknięte, nieprzelotowe).

Ktoś może wie, czy tak może zostać, czy jednak zakupić nowe śrubki do stalowych?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do stalówek zazwyczaj (nie wiem czy w nissmo tak jest ale w fordzie tak było) są śruby o innym stożku niż do alu, więc lepiej zmienić, niż potem mieć jakoś super pozapiekane, pozatym jak kupiłem auto to poprzedni właściciel zostawił mi w bagażniku drugi komplet nakrętek, właśnie do stalówek, więc można wnioskować, że też się muszą różnić od siebie

 

poza tym do alufelg nakrętki są bardziej miękkie niż do stalówek i nie można stosować nakrętek z felg stalowych do alu, bo są za twarde i mogą się przrżnąć przez felgę i kólko zrobi papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji.

Zmieniłem alufelgi na zimówki na stalowych felgach, ale śruby założyłem z Alu (oryginalne zamknięte, nieprzelotowe).

Ktoś może wie, czy tak może zostać, czy jednak zakupić nowe śrubki do stalowych?

 

Pzdr.

roznia się . ja mam osobne do alu i stalowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak :)

To wygląda na to, że jak już miną kolejki do zmiany kółeczek, to trzeba będzie zmienić.

Dzięki.

 

Pzdr.

a po kiego ?

lup śruby i zmień sam. nie wiele z tym roboty

wczoraj wieczorem sam zmieniłem kolka z letnich aluskow na zimowe w niecałe 20 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dwa komplety nakrętek do alu i stalowych felg.

Niestety zgubiłem jedną nakrętkę od stalowych i byłem zmuszony dokupić. W sklepie uniwersalna nakrętka ma inny skok gwintu więc nie pasuje (5zł), w ASO mieli orginalne za jedyne 7.21zł za szt. Więc Addagio masz do wydania zaledwie 115.36zł za 16 szt. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to można samemu. Fakt. Dobra rada. Tylko jeszcze trzeba miec gdzie. Nie lubie się na parkingu gimnastykować :)

 

A z tym, że w ASO trzeba kupowac śruby bo gwint nie pasuje to nie za bardzo, bo ja właśnie niedawno kupiłem uniwersalne - niby zabezpieczające do ALU - i nie było żadnych problemów z montażem. Czyli poza ASO też da się odpowiednie kupić :)

Może kupiłeś jakieś lipne, faktycznie niepasuąjce?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakrętki mogą pozostać te same pod warunkiem, że w felgach macie wzmacniane gniazda (jest tam taka specjalna metalowa wkładka na stałe wprasowana w otwór). Felgi z "wyższej półki najczęściej takie mają. Jeśli tego brak - niestety musi być drugi komplet nakrętek. Nakrętka do stalowych zniszczy gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam odwrotnie :) Do stalowych mam śruby z alufelg. teoretycznie nic się nie powinno wydarzyć, ale na wszelki wypadek wymienie na zwykłe do stalowych felg. Nie powinno być drogo.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakrętki mogą pozostać te same pod warunkiem, że w felgach macie wzmacniane gniazda (jest tam taka specjalna metalowa wkładka na stałe wprasowana w otwór). Felgi z "wyższej półki najczęściej takie mają. Jeśli tego brak - niestety musi być drugi komplet nakrętek. Nakrętka do stalowych zniszczy gniazdo.

tu nie chodzio o wzmacniane gniazda. nakrtetka do alu i dos tolowki rozni sie ksztaletem wienca ktory dosicka sie do felgi

 

na bezpieczenstwie nia ma co kombinowac i oszczedzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Kupiłem felgi alu i mam pytanie. Wiem,że nakrętki do alu są nieprzelotowe, ale czy mają tan sam rozmiar co do stalówek, czyli 12x1.25mm(jak ktoś prędzej napisał) ?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Każda felga aluminiowa ma swoje śruby.

Mam dwa komplety różne felgi, różne śruby i na dodatek ponoć oryginalne NISSANA.

Wiec lepiej sprawdź, jakie mają być śruby, bo może być Oki lub do wymiany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...