Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] żarówki W3W czy W5W ?


Gość kania

Rekomendowane odpowiedzi

Do deski rozdzielczej stosowane są żarówki 3W, natomiast 5W stosuje się w migaczach bocznych, światłach pozycyjnych, podświetleniu tabicy rejestracyjnej, podświetleniu bagażnika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

jeśli temat jeszcze jest aktualny to chciałbym się podzielić swoim doświadczeniem.

W Primerze P11.144 na pewno nie są to żarówki W5W. Właśnie kilka dni temu wymieniałem te żarówki w ASO. Kupiłem nawet osobiście takie jak niektórzy proponowali na forum czyli W5W. Wielkie nieporozumienie. Do podświetlenia tablicy z zegarami jak również wyświetlacza LCD są używane dokładnie żarówki BX8, 4d 12V 1,3W z plastikową ,,nóżką". Żarówki były wymieniane u mnie pierwszy raz od nowości i oryginalne wyjęte to właśnie BX8, 4d 12V 1,3W firmy OSRAM. Niestety w katalogu firmy OSRAM dokładnie takie nie występują ponieważ były produkowane przez firmę OSRAM wyłącznie dla Nissana ( w/g informacji pracownika ASO Nissan).Są tylko BX8, 4d 12V 1,2W czyli troszeczkę słabsze.

Dokładnie takie same czyli BX8, 4d 12V 1,3W znalazłem w katalogu firmy Hella. Niestety trudno je dostać. Cena takiej żarówki to 1,15euro.

Ja zapłaciłem w ASO po 20 zł za żarówkę ( wymieniałem 3 sztuki ) + robocizna 85 zł czyli 150 zł w sumie. Trochę dużo ale nigdzie nie mogłem dostać tych żarówek a poza tym trochę bałem się sam rozbebeszać kokpit, żeby czegoś nie pourywać. Ogólnie jestem zadowolony z serwisu Nissana (poza ceną). Nie ma śladu że coś było zdejmowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem identyczne żarówki jak były zamontowane czyli te z plastikowymi obsadkami za 1 PLN albo 2 PLN za sztukę w swykłym sklepie motoryzacyjnym. Nawet mieli dość dużo tych żaróweczek - różniły się kolorem plastikowej obsadki - prawdopodobnie różne kolory = różna moc żarówki.

Z tego co pamiętam w zegarach P11.144 są 2 typy żarówek:

 

1. małe z obsadkami w kolorze zgnitej zieleni - do podświetlania wyświetlacza i kontrolek

2. duże z obsadkami niebieskimi - podświetlanie główne zegarów.

 

Warto poszukać w sklepie niż jechać do ASO ale tyle razy już na forum o tym byto że.......

Chyba jest różnica zapłacić 4 PLN + własna robota albo zdziercom z ASO 150 PLN ?

 

Jak ktoś nie wierzy to tu można sprawdzić:

 

http://www.auto-lamp.pl/sklep/index.php?cPath=55_51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...