Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana klocków i ... brak hamulca


Gość kinimoD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów

 

Mam mały problem ze swoim pojazdem. Byłem ostatnio u mechanika żeby wymienić klocki z przodu bo były już starte ! do metalu. Po wymianie miało być pięknie i kolorowo. Wsiadam do auta a tu lipa, pedał wciska się do samej podłogi i słabo hamuje. Pedał normalnie powraca do góry. Układ był odpowietrzany 3 razy i to samo dalej. Płynu nie ubywa i nie ma żadnych wycieków. Co jest grane ?? Tarcze były przetoczone pierwszy raz, klocki nówki japońskie.

 

Czy ma ktoś pomysły? Czy to pompa się popsuła? Auto ma przejechane 190 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

Od razu po wymianie klockow hamulce nie działaja jak powinny. Tracza powinna sie dotrzec do klocków i odwrotnie . Po tygodniu jazdy po miescie zobaczysz róznice powierzchnia przylegania (hamowania tarcze-klocki) bedzie juz doszlifowana i powinno być ok.

ale... jeżeli Ci pedał łapie przy podłodze.. to może byc tez resztki powietrza w układzie albo stary płyn - ma dużo wody. można to zbadać... są mierniki sprawdzania wody w płynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej N.

Witam! NIe jezdzij z takim hamulcem, bo zabijesz siebie albo kogos... Jak na moj gust cos mechanik spieprzyl przy montazu. Sprawdz czy jak kilka razy nacisnisz pedal to czy nie zaczyna lapac wyzej, to by znaczylo ze jest powietrze w ukladzie. Siak czy owak nie jest dobrze. Po wymianie hampel moze dzialac gorzej na poczatku, ale skok jalowy pedalu powinien byc tak jak podaje instrukcja- jakies 0.5cm. Ja bym wrocil do tego mechanika i kazal mu to poprawic. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace nad autem trwają. Z tego co sobie przypominam to już przed wymianą klocków miałem sytuacje podobną - musiałem gwałtowniej i dłużej przyhamować i właśnie wtedy tez mi pedał opadł na sam dół prawie. Z tego co myślę ( a zdarza mi się czasami :) ) to uszczelnienie w pompie się sypie i nie trzyma... Po dokładniejszych oględzinach pompy, zuważyłem że się troszke jakby poci w jednym miejscu..

W planach wymiana tłoczków uszczelnień itp...

Zobaczymy, pomoże - musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez klocki i tarcze wymieniałem(lucas)i po uruchomieniu auta pedał po przyciśniecu i puszczeniu usawił sie tak jak powinien i wszystko odrazu działało jak należy

 

powodem twoich dolegliwości moze być walnieta pompa albo nieszczelność w układzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

popytaj o zestaw naprawczy do pompy .. kosztowac może od 10 do 30 zł mysle w zamiennikach.. jak chcesz sam podłubać.... chyba że ci ktos tanio zrobi.. bo nowa (inna) niestety bedzie kosztować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Po remoncie zdam relacje. Pozdro. :)

 

[ Dodano: Pią 10 Lis, 2006 18:17 ]

Wymieniłem klocki z tyłu i co najważniejsze gumki w pompie hamulcowej, tylko że od Patrola bo oryginalnych nie było.

Po tych zabiegach jest dużo lepiej.

Teraz poczekać aż się wszystko dotrze i będzie si.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...