Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podświetlenie deski rozdzielczej


Gość Heraklit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No mam pecha..., na desce rodzielczej w okolicy zegarka przepaliła się 1 (słownie jedna) żaróweczka. W dzień to nie draźni, ale wieczorem godzina w cieniu jest oględnie mówiąc irytująca. Czy wymiana pewnie takiej malutkiej żaróweczki jest bardzo skomplikowane? I dlaczego się już przepaliła - nissanek (P11.144 kombi) ma raptem 4 lata??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wielkimisiek

po prostu zabierajcie sie do wyciągniecia licznika ;];]

ja miałem to samo jednoczesnie przy wyciąganiu zagarów wymieniłem zarówki na diody niebieskie o wiele lepiej......;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie znowu jak wlacze swiatla to nie wiem czy mam wlaczone:) Nie pokazduje mi ze mam wlaczone swiatla mijania - czy tak ma byc w nissanie bo mam od miesiaca dopiero ??
Tak ma byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobno po zmianie na diody nie można regulować jasności oświetlenia deski. Tak słyszałem :?: . Chciałem sobie wymienić, ale elektryk mi odradził i wstawiłem żarówki. Trochę grzebania jest, ale ile radochy na koniec :D . Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymiana jest banalna. Na poczatek 2 wkrety z konsoli centralnej(kolo wneki). Po ich odkreceniu trzeba ja silnie wyciagnac, gdyz od gory jest na zatrzaskach. Potem 2 wkrety od licznika i jeden pod zdjeta konsola. I znowu "wyrywanie' :razz: plastiku bo trzyma zatrzask pod nawiewem z lewej strony. Potem delikatnie odpiac kostki od sciemniania oswietlenia, regulacji lamp i lusterek i konsola schodzi. Zostaja juz tylko 4 wkrety od licznika i macie wszystko na wierzchu. Jak bedziecie zmieniac na diody to zwroccie uwage na biegunowosc +-. Pozdro

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobno po zmianie na diody nie można regulować jasności oświetlenia deski. Tak słyszałem :?: . Chciałem sobie wymienić, ale elektryk mi odradził i wstawiłem żarówki. Trochę grzebania jest, ale ile radochy na koniec :D . Pozdrowienia.

Dobrze słyszałeś, regulacja na diodach nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymiana jest banalna. Na poczatek 2 wkrety z konsoli centralnej(kolo wneki). Po ich odkreceniu trzeba ja silnie wyciagnac, gdyz od gory jest na zatrzaskach. Potem 2 wkrety od licznika i jeden pod zdjeta konsola. I znowu "wyrywanie' :razz: plastiku bo trzyma zatrzask pod nawiewem z lewej strony. Potem delikatnie odpiac kostki od sciemniania oswietlenia, regulacji lamp i lusterek i konsola schodzi. Zostaja juz tylko 4 wkrety od licznika i macie wszystko na wierzchu.

Taaa, hm... jednak będę miał dalej ciemny zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, hm... jednak będę miał dalej ciemny zegarek.

Nie przesadzaj, to naprawdę jest bardzo proste.

Nie wiem jak bardzo różni się ta czynność w P11.144 od analogicznej w P11, ale w tym drugim przypadku wygląda to tak:

http://nissanklub.pl/zrob_sam.php?pid=14&a...cid=3&tid=7

Daje wyobrażenie problemu ;)

 

Na pocieszenie powiem Ci, że mnie czeka to samo. U mnie zegarek też stracił blask :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...