Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

brak oświetlenia bagażnika po otwarciu z pilota


Gość Koneser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam lekki problem z oświetleniem bagażnika. Żarówka jest wymieniona na nową a świeci tylko w jednym przypadku.

 

:arrow: Otworzyłem bagażnik kluczem. Co prawda włączył się alarm (jak zwykle poprzyciskałem wszystko na pilocie byle tylko przestało wyć) ale o dziwo lampka w bagażniku świeciła. :idea:

 

Próbowałem zatem innych kombinacji. U mnie pilot do samochodu działa na dwa razy. Po pierwszym przyciśnięciu otwierają się tylko drzwi od kierowcy, po drugim przyciśnięciu otwierają się pozostałe.

:arrow: Otworzyłem z pilota drzwi od kierowcy. Następnie otworzyłem bagażnik kluczem i nic - nie świeci.

:arrow: Od nowa. Dwa razy pilotem. Do bagażnika nie muszę już wkładać klucza bo wystarczy wcisnąć klapkę i się bagażnik otwiera. Nie świeci.

:arrow: Od nowa. Raz pilotem. Wsiadam do środka i przyciskiem na desce otwieram pozostałe drzwi a potem bagażnik. Nie świeci.

:arrow: Od nowa. Dwa razy pilotem. Przyciskiem na desce otwieram bagażnik. Nie świeci.

 

9ed14bb5725ab485m.jpg

Przycisk na desce do otwierania drzwi/bagażnika (kliknij aby powiększyć w nowym oknie)

 

Więc co jest grane z moim oświetleniem bagażnika? Coś pomieszane z alarmem? Alarm oryginalny. A może nawalił jakiś dodatkowy czujnik otwartego bagażnika? A może jakiś bezpiecznik a jeśli tak to który?

Prosiłbym o jakąkolwiek radę gdyż z nastaniem zimy robi się wcześniej ciemno i naprawdę ciemnica w bagażniku staje się bardzo nerwowa. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

1. zamknij auto kluczykiem i otwórz bagażnik kluczykiem - alarm się nie właczy

2. czujnik otwarcia - powinna świecić się kontrolka otwartych drzwi gdy bagażnik jest otwarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest coś pomylone w instalacji. lampka w bagażniku jest podłączona pod to samo źródło napięcia co alarm. Kiedy alarm jest włączony to i podświetla bagażnik i odwrotnie. A Koneser sprawdzałeś czy światło w bagażniku się świeci po zapaleniu świateł mijania? w p10 jest tak że światło w schowku się świeci dopiero po zapaleniu zwykłych świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zamknij auto kluczykiem i otwórz bagażnik kluczykiem - alarm się nie właczy

Jestem zbyt wygodny by otwierać i zamykać kluczykiem. Wolę przyciskami. Poza tym wolałbym nie zostawiać samochodu z wyłączonym alarmem tylko dlatego, że jak przyjdę to żebym miał światło w bagażniku.

 

2. czujnik otwarcia - powinna świecić się kontrolka otwartych drzwi gdy bagażnik jest otwarty

Kontrolka otwartych drzwi świeci tylko wówczas gdy kluczyk jest w stacyjce. Przed chwilą sprawdziłem: przy otwartych drzwiach kontrolka świeci, natomiast przy tylko otwartym bagażniku - nie świeci. (otwierałem przyciskami)

Zepsuty czujnik otwarcia bagażnika? Więc dlaczego oświetlenie działa gdy otworzyłem kluczykiem? Dwa czujniki otwarcia bagażnika?

 

Może jest coś pomylone w instalacji. lampka w bagażniku jest podłączona pod to samo źródło napięcia co alarm. Kiedy alarm jest włączony to i podświetla bagażnik i odwrotnie.

Niedawno wymieniałem żarówkę - żadna filozofia, ale była spalona. Nie dam sobie głowy uciąć, ale wydaje mi się, że jak kupiłem samochód to wszystko było w porządku i nawet świeciło po otwarciu z pilota.

 

Ktoś mi podpowiedział, że konieczna jest ponowna konfiguracja alarmu. Da się to zrobić samemu? I na czym to niby miałoby polegać?

 

A Koneser sprawdzałeś czy światło w bagażniku się świeci po zapaleniu świateł mijania?

Oświetlenie w moim schowku też świeci dopiero po załączeniu świateł. Jakie miałoby to znaczenie jeśli po otwarciu bagażnika kluczykiem (nie przez pilota) oświetlenie wewnątrz działało. I to bez włączonych żadnych świateł, nawet kierunkowskazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsuty czujnik otwarcia bagażnika? Więc dlaczego oświetlenie działa gdy otworzyłem kluczykiem? Dwa czujniki otwarcia bagażnika?
A może jeden czujnik jest w zamku bagażnika i kiedy otwierasz z kluczyka to się załącza!!???. A ten na zewnątrz (ten co widać) to jest podpięty pod alarm a nie pod oświetlenie. Najlepiej poszukać schematu i sprawdzić jak to jest podłączone a jak nie to pociągnąć nowy kabel do czujnika bo może się gdzieś przetarł ale dalej nie wiem co ma do tego ten alarm. ;) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
1. zamknij auto kluczykiem i otwórz bagażnik kluczykiem - alarm się nie właczy

Jestem zbyt wygodny by otwierać i zamykać kluczykiem. Wolę przyciskami. Poza tym wolałbym nie zostawiać samochodu z wyłączonym alarmem tylko dlatego, że jak przyjdę to żebym miał światło w bagażniku.

na próbę :evil:

dlatego napisałem "zamknij" nie "zamykaj"

 

Czy przy otwartej klapie bagażnika, po wciśnięciu przycisku otwierania na klapie słychać pracę elektromagnesu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem kolejne testy a oto wyniki:

 

- zamknąłem samochód kluczykiem (kierunki nie zamigały - alarm wyłączony), otworzyłem bagażnik kluczykiem -> oświetlenie działa

- otworzyłem drzwi kluczykiem, wsadziłem do stacyjki i przekręciłem. po zamknięciu drzwi a przy pozostawionym otwartym bagażniku brak kontrolki otwartych drzwi (może działa tylko na otwarte drzwi ale nie to stanowi problem)

- kontynuując testy po otwarciu kluczykiem, naciskałem przycisk na klapie bagażnika (chyba zanim włożyłem kluczyk do stacyjki) - elektromagnes nie działał

 

- otworzyłem samochód dwa razy pilotem, podnoszę bagażnik a tam ciemno. przy podniesionej klapie, naciskając przycisk na klapie elektromagnes pracował

- włożyłem kluczyk do stacyjki - brak kontolki przy otwartym bagażniku (jw. może działa tylko na otwarte drzwi)

 

Tak więc pewnie dalej jestem w lesie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wcale nie jesteś w lesie,już dużo wiesz.Wiesz,że oświetlenie się zapala po otwarciu kluczykiem ,a nie zapala się po otwarciu elektromagnesem.Po prostu otwierający języczek zamka nie zwiera styku oświetlenia.Musisz dobrać się do zamka od wewnątrz i sprawdzić.Sam tego nie rozbierałem,ale prawdopodobnie jest tam mikrowłącznik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dobrać się do zamka od wewnątrz i sprawdzić.

Dzięki. Ale zrobię to w dzień gdyż trochę szwankuje mi oświetlenie w bagażniku. :wink:

Jak tylko coś się dowiem to od razu podzielę się uwagami.

 

prawdopodobnie jest tam mikrowłącznik
Skoro mikro to ciekawe jak duży ma ten ...
otwierający języczek
:mrgreen:

 

[ Dodano: Sro 10 Sty, 2007 17:19 ]

Naprawione! Co się okazało? Jak otwierałem kluczykiem to było jasno, a gdy otwierałem przyciskiem - cięgno siłownika odginało dźwignię, która potem nie trafiała w mikrowyłącznik. Bagażnik był otwarty a w środku ciemno. Wystarczyło nagiąć dźwignię.

 

3d479a1a347e64fdm.jpg

Mechanizm otwierania bagażnika (kliknij aby powiększyć w nowym oknie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...