Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alarm czy tylko immobiliser ?


Gość maddrajwer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maddrajwer

Podpowiedzcie co mam w swojej primce. W kluczyku elektroniki nie mam, za to przy nim breloczek oryginalny nissanowski z dwoma guziczkami. Prawdopodobnie były na nich kłudeczki ( otwarta i zak=mknieta) ale sa wytarte. Na podszybiu mam też diodkę czerwoną. Spokojnie mrugajaca na postoju. Żeby odpalić musze nacisnąć guzik na pilocie, wtedy dioda gasnie i moge zapalić. Inaczej zachowuje się jak immobiliser. Za to jak nacisnę nie ten klawisz zaczyna bardzo szybko mrugać, przez ok 30 sek. Ostatnio cos nakombinowalem z tymi klawiszami to zaczela dawac oddzielne seriew szybkich mrugniec. Całość do centralnego zamka nie jest podłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie co mam w swojej primce. W kluczyku elektroniki nie mam, za to przy nim breloczek oryginalny nissanowski z dwoma guziczkami. Prawdopodobnie były na nich kłudeczki ( otwarta i zak=mknieta) ale sa wytarte.

Zgadza się ;-)

 

Na podszybiu mam też diodkę czerwoną. Spokojnie mrugajaca na postoju. Żeby odpalić musze nacisnąć guzik na pilocie, wtedy dioda gasnie i moge zapalić. Inaczej zachowuje się jak immobiliser. Za to jak nacisnę nie ten klawisz zaczyna bardzo szybko mrugać, przez ok 30 sek. Ostatnio cos nakombinowalem z tymi klawiszami to zaczela dawac oddzielne seriew szybkich mrugniec. Całość do centralnego zamka nie jest podłączona.

Czy masz czujki ciśnieniowe na podfufitce w pobliżu lusterka wstecznego? Jak je masz to masz wstawiony fabrycznie alarm i immobiliser.

Jeśli masz czujki ruchu, przeważnie montowane na górze - słupki przednie to masz założony niefabryczny alarm i fabryczny immobiliser.

Ja w swojej P12 nie mam żadnej diody na podszybiu a alarm mam fabryczny, który podłaczony jest pod centralny zamek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nie masz alarmu tylko sam immobiliser....

....a dioda moze być atrapą alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam! /Przylacze sie do watku bo to chyba podobny problem/

 

Od wczoraj mam dylemat z tym immo i ta dioda w podszybiu, mianowicie chca wczoraj odjechac wcisnalem w pilocie przycisk (prawidlowy-ktory zawsze wciskalem) a dioda spokojnie wczesniej migajaca, zamiast zgasnac tak jak to sie zawsze dzialo, zaczela migac trzy razy szybko przerwa, trzy razy szybko przerwa i tak w kolo. Przekrecilem na tak migajacej diodzie kluczyk i dioda zgasla, zapalilem silnik i odjechalem , sprawdzilem przyjechaniu na miejsce - to samo. Nigdy tak sie nie zachowywala ta dioda.

Co to moze byc??

Dzieki za odp.

Lukers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Ja tez nie wiedzialem czy mam alarm czy nie. Nie wiedzialem czy mam immobilizer bo wczensiej mialem poldka:) Takie rzeczy naprawde mozna sprawdzic za 20 zł u fachowca i wszystko wyjasni. Wole wydac 20 zł niz kombinowac. Naprawde sie nie oplaca.

 

Pozdr!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam! /Przylacze sie do watku bo to chyba podobny problem/

 

Od wczoraj mam dylemat z tym immo i ta dioda w podszybiu, mianowicie chca wczoraj odjechac wcisnalem w pilocie przycisk (prawidlowy-ktory zawsze wciskalem) a dioda spokojnie wczesniej migajaca, zamiast zgasnac tak jak to sie zawsze dzialo, zaczela migac trzy razy szybko przerwa, trzy razy szybko przerwa i tak w kolo. Przekrecilem na tak migajacej diodzie kluczyk i dioda zgasla, zapalilem silnik i odjechalem , sprawdzilem przyjechaniu na miejsce - to samo. Nigdy tak sie nie zachowywala ta dioda.

Co to moze byc??

Dzieki za odp.

Lukers

 

W P12 immobiliser jest montowany fabrycznie, tak wiec napewno go masz, co do alarmu to tak jak pisałem wyżej, jak nie masz czujek (na podsufitce lub na słupkach przednich) to nie masz alarmu. Sprawdź ksiazkę serwisową, ja mam P12 kupioną w Polsce i w ksiązsce jest wpisane jakie dodatkowe rzeczy były montowane przy zakupie (mam wpis o alarmie)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...