Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primerka umarła!!!Co robić?!


Noar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zrobię

 

nr aparatu: 22100-82J03

 

[ Dodano: Pią 17 Lis, 2006 08:35 ]

Cześc

 

Powiedzcie jak wygląda dokładnie czujnik Halla

 

[ Dodano: Sob 18 Lis, 2006 13:34 ]

Witam

 

Udało się! :) Nie mogłem dostac do mojej primery zapłonu więc kupiłem do micry. kopułka taka sama pasuje. Zawiozłem do mechaniora pomierzył, posprawdzał parametry i są takie same. Wypruł flaki przełożył cały srodek i odpaliła:)

 

Dzieki wszytskim za pomoc!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to witam w klubie ....

 

Ja dziś rano odpaliłem Primerke bez problemu.Pojechałem do sklepu i spowrotem,zaparkowalem. Wracam za 15 minut odpalam i ...... nic .... :/

odgłos jest ,kręci się .....ale nie zapala .... myśle ....Akumulator ...eeee chyba nie ...

Odpalił na pych .... mysle - spoko :) ....sprubuje jeszcze raz...zgasiłem go ...i drugi raz juz nie odpalił :(:(

Mechanik powiedział jedno - Serwis Nissana ....

Przy "odpalaniu" pali się "check engine" - ale to było od poczatku i wszystko dzialalo ...

a teraz jeszcze czerwona lampka z olejem :/

ehhhh ... i takim sposobem Primerka stoi pod domem nie działająca ... :/

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto 06 Lut, 2007 15:57 ]

.........po 3 godzinach stania .... juz wogóle nic nie reaguje :(

przekrecam kluczyk a on lekko raz burknal i koniec ...

co jest ? :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maykel132

u mnie też mam taki problem. Z rozrusznika nie chce odpalić ale jak się go podczepi na hol to z 2-ki odpala odrazu.

Dziwna sprawa narazie zdażyło mi się to dwa razy po wymianie świec i przewodów jeszcz mi sie to nie przytrafiło ale zobaczymy co życie pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i w mojej p11 padła cewka w aparacie zapłonowym :/ Nie pozostaje mi nic innego jak kupić używany. Zastanawia mnie tylko jak z trwałością takiego aparatu. Przecież teoretycznie używany aparat zapłonowy może być podobnie zużyty i w niedługim czasie wykręcić nam taki sam numer przestając działać. Jest jakaś możliwość na sprawdzenie stanu aparatu i ocena jego żywotności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja P10 niedawno miała takie objawy: spokojna jazda, poczym gwałtowne przyśpieszanie kończyło się spadkiem mocy. Czasem pomagało wyrzucenie na luz i przegazówka, czasem zduszało silnik do zera. Czasem przyśpieszanie od 2 tys do 3,5 tys szło jakbym miał 1,4 :D a od 3,5 tys zaczynał się normalnie wkręcać. Po wymianie cewki (używka) jak ręką odjął :) Dzięki dla Coobcia, który mnie poratował cewką :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie jest to samo

autko odpala ale w najmniej oczekiwanym momencie :/ (oczywiście jak się spieszy) :P odpala i za1/2minuty gaśnie :!: i nic tak na jakieś 4godzinki:(później idę pali i jadę.

stało sie to już trzy razy w ciągu roku :(: .

byłem u mechanika na kompie i stwierdził czujnik halla

jak możecie podajcie gdzie można kupić ten czujnik bo serwis twierdzi że to całość z aparatem a całość kosztuje tak troszeczke czyli 2048zł

:zly: jeszcze mnie nie pogieło a na szrotach można czasami dostać tak do 350 za całość ale używka

z góry dziękuję za namiary na te hurtownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np Intercars, Interteam, Fota, JC auto

 

W każdej dużej hurtowni motoryzacyjnej kupisz ale montaż radzę prowadzić u mechanika, który ma dobrego elektryka. Sam czujnik potrafi kosztować od 150-500 PLN w zależności od użytego modelu, więc czasami opłaca się kupić używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...