Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Temperatura płynu 2,2 diesel


Gość Grzeka53
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy w Waszych Almerach wskaźnik temperatury pokazuje podczas jazdy ledwo ponad minimum? Pytanie drugie, mam problem z uruchomieniem zimnego silnika.Kontrolka od świec żarowych się zapala, ale mam wrażenie że świece nie działają. Jak to sprawdzić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, swiece zararowe wykrec i podłacz pod akumulator, powinny sie rozgrzac do czerwonosci w bardzo szybkim czasie, sprawdz takze czy masz zasilanie na listwie do ktorej sa one podłaczone.

Co do temp silnika, u mnie jest ok wskazówka zawsze na srodku, sprawdz temp jezeli mozesz po dłuzszej jezdzie np w miescie- moze tylko wskaznik cos nawala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To co opisujesz o temperaturze,to typowy objaw uszkodzenia termostatu, wymień na nowy i po bólu.Nie odkładaj bo idzie zima i bedziesz mial niedogrzany silnik a co za tym idzie to chyba wiesz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za informacje.2 świece żarowe z 4-ech uszkodzone. Podjechałem do zaprzyjaźnionego mechanika, odkręcił listwę zasilającą i podawał zasilanie przez miernik na 2 dobrych świecach pokazywał napięcie ponad 7V na uszkodzonych nie było napięcia .Z termostatem jeszcze nie próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A u mnie caly czas wskazowka jest na polowie. nawet jak stalem w 3godzinnym korku to wskazowka nawet sie nie ruszyla. Jak dojdzie do tej temperatury (na polowe) to stoi na polowie i ani drgnie. Czy to moze byc termostat! a jak tak to gdzie go mozna kupic?? czy jest jakis sklep poza serwisem? nawiasem mowiac potrzebuje jeszcze EGR a niechce go zaslepiac.

Pozatym chodzi OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiasem mowiac potrzebuje jeszcze EGR a niechce go zaslepiac.

 

 

Zaślepiaj śmiało. Nic się nie zmienia w kwestii głośności, a nieco żywiej reaguje na wciśnięcie gazu. Przy okazji wywal syf z kolektorów dolotowych - u mnie było tego sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

W moim Tino też wskażnik dochodzi do polowy i stoi.

jeszcze chyba nie zdarzylo sie zeby wentylator sie wlaczyl.

Mimo ze teraz byly upaly stalem w korkach z klima to widocznie silnik ma wystarczajaco dobre chlodzenie ze temperaturka stoi.

Co mieliby powiedziec ludzie ktorzy uzywaja tych aut np w afryce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Pytanie drodzy koledzy-kiedy wam wskaźnik pokazuje na połowie-ile kilometrów musicie przejechać zanim będzie tak wskazywał????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zagrzeje :whistle: A tak poważnie to zależy min. od tego jaka jest temperatura powietrza, czy auto stoi "na powietrzu" czy w garażu. Ja swojego trzymałem w garażu więc już po kilku km. był zagrzany (cały czas chodzi mi o porę zimową) bo w lecie to b. szybko do polowy i ani rusz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część!

Zgoda-zależy to od pory roku-Mi "łapie" temperaturę jak przejadę 5km przy temp. na zewnątrz około 1stopnia a latem tak z kilometr wcześniej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy Ty Mirek zasłaniasz?Ja ostatnio dałem trochę kartonu ale tak góra na 1/3 chłodnicy.ciężko tam złożyć jakiś karton w całości a takich plastyków orginalnych na wloty powietrza to chyba nie ma u nas do kupienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja nie zasłaniam

teraz nagrzewa mi się w około 2-3km, a przy większych mrozach ok 5km...

do pracy mam 21km przez Warszawę, więc nie robi mi różnicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...