Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Skrzynia biegów .. "wyrzucanie biegów"


Gość arturo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Posiadam Almerę 2.2 Di, wymieniłem olej w skrzyni biegów i nie wiem czy to przez to ale podczas jazdy zaczeło "wyrzucać" czwarty bieg, nie występuje to za każdym razem no ale w przeciągu tygodnia wystąpiło 5 razy. Biegi wchodzą bez problemu i lekko, choć wydaje się że przed wymianą oleju było lepiej ... czy ktoś spotkał się z taką przypadłością ? proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to samochód kupiony niedawno??? jaki ma przebieg? może kotoś dolał jakiegoś zagęszczacza oleju do skrzyni żeby ukryć usterkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak .. olej był wymieniany w ASO (przekładniowy DX 3), samochód ma przejechane 78000 (rok 2000). Problem polega na tym że biegi wchodzą dobrze, lekko i bezproblemowo ale podczas jazdy "wyskakuje" z biegu 4 .. samo bez sprzęgła bez dotykania. Efekt jest taki że np. jadę 90km/h i nagle wycie silnika .. czyli bieg wyskoczył na "luz" .. i to wydaje mi się dziwne ..

być może wymian oleju to tylko zbieg okoliczności, ale podaje bo to ostatnio robiłem może np. wlano mi inny olej niż na fakturze, tego niestety nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rachunku mam "Autran DX III" jest o olej przekładniowy producent BP

udało mi się znaleźć o nim tyle:

 

Gęstość we 15°C kg/m3 860

Wskaźnik lepkości 187

 

nie za bardzo się na tym znam więc nie wiem co to oznacza. ale skoro to przekładniowy

to chyba powinien być OK ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezu wyczytałem że to jest olej do AUTOMATÓW :D więc tak...

 

1 zrobiłbym niezłą awanturę

2 kazałbym sobie nalać najdroższy syntetyk na ich koszt oczywiście

3 koniecznie chciałbym być przy wymianie (żeby znowu Cię nie oszukali)

4 jak zmiana oleju nie pomoże to naprawa na ich koszt

 

POZDRAWIAMY ASO... bez komentarza

 

PS nie wyżywaj się na biednych mechanikach bo oni takich decyzji nie podejmują ja bym poprosił o rozmowę z jakimś kierownictwem tego ASO przecież to kpina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko Ci pomogli w tym ASO. Nie ma co. To się nazywa japońska jakość :)

Jak tam pojedziesz, to zapytaj, czy jeszcze czegoś by Ci nie wymienili w autku. Jak się dobrzez postarają chociażby z olejem silnikowym i płynem chłodniczym, to może być nawet całkiem interesująco jak przyjdzie -20...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z ASO, twierdzą że pomylili się na rachunku i normalnie leją 75W90. Myślę że to prawda bo najpierw zapytałem się jaki leją ojej do skrzyni a potem powiedziałem o co chodzi.

 

Ale myślę że problem oleju raczej nie powinien wpłynąć na "wypadający bieg"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak sprawdził czym masz zalaną skrzynie. Odkręć korek do wlewu w skrzyni, wsadź palucha w dziure :mrgreen: i zabacz jaki kolor ma "mazidło". Olej to wiadomo jaki a ten płyn do ATS powinien być taki różowawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że kolega jest strasznie miętki :D a tu twardym trzeba być dla mnie jest sprawa ewidentna jadę spuszczają to coś ze skrzyni i zalewają nowy olej i to wszystko przy Tobie na twoich oczach :) człowieku w wała cię robią weź się za nich i to szybko !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z ASO, twierdzą że pomylili się na rachunku i normalnie leją 75W90. Myślę że to prawda bo najpierw zapytałem się jaki leją ojej do skrzyni a potem powiedziałem o co chodzi.

 

Ale myślę że problem oleju raczej nie powinien wpłynąć na "wypadający bieg"

 

 

No ujme to tak. Po pierwsze to ze zazwyczaj leja inny olej nie oznacza ze nie wlali Ci zlego. Jak mozna sie na fakturze pomylic?? Przeciez nawet ceny sa inne!!

 

A teraz druga sprawa. Pytasz klubowiczow o rade i moim zdaniem bardoz slusznie mowia Ci, ze olej moze (i pewnie jest) przyczyna Twoich problemow. Jesli mowisz ze tak nie jest bez jakiegokolwiek sprawdzenia tego, to ja rownie dobrze moge powiedziec ze biegi wyskakuja Ci dlatego ze za wolno jezdzisz lub dlatego ze masz za mala srednice wydechu.

 

Mam nadzieje, ze sie nie obrazisz, ale ja po prostu nie widze sensu proszenia o pomoc, skoro z udzielonych rad i tak nie masz zamiaru skorzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi wybija 5. Przy mocniejszym depnieciu na gaz piatka wylatuje coraz czesciej.

Dzien wczesniej zdrowo przytarlem spodem auta o kraweznik, ale...

Mechanicy stwierdzili, ze skrzynia jest niezle zabezpieczona i nic jej sie nie stalo.

Doszli za to do wniosku, ze kulki, ktore trzymaja bieg pewnie sie przesunely przy piatce i w sumie to nic wielkiego, ale nie chca sie podjac naprawy - jedynie wymiany skrzyni.

Co robic? - wymiana skrzyni to wydatek a trzymanie piatki w czasie jazdy nie nalezy do przyjemnosci.

Primera 1.6 LX 95r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam, wiem że sporo to trwało ale sprawdziłem jaki olej mam w skrzyni biegów i wychodzi że dobry kolor "różowy" poziom też jest ok, czyli nie jest to powodem wypadania biegu. Byłem też w ASO, przedstawili rozwiązanie "wymiana 5-tego biegu" ale koszt jest straszny. Może jednak spotkał się ktoś z takim problemem i zna w miarę tańsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak spotkał się ktoś z takim problemem i zna w miarę tańsze rozwiązanie.

 

Witam

Co prawda to nie zupełnie to samo, ale może warto poczytać tutaj :

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=26350

i skontaktować się z warsztatem w Siedlcach. Prawdopodobniej dużo taniej niż w ASO będzie kosztowało rozwiązanie problemu.

A tak a'propos to olej do skrzyń biegów N16, zgodny z instrukcją serwisową, oprócz Nissanowskiego syntetyka 75W-80, dopuszczony jest każdy full synthetic 75W-90 o klasyfikacji GL-4 i należy o tym pamiętać, gdyż inny może powodować złą pracę, a nawet uszkadzać synchronizatory.

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...